8 фактів про головного конкурента Ярмоленка за місце в основі Боруссії - Крістіана Пулішича

13.09.2017

Footballua.tv розповідає все, що ви повинні знати про дортмундського вундеркінда і 18-річного рекордсмена збірної США.

1. У Пулішича - американське та хорватське громадянство

Справа в тому, що дід Крістіана по батьківській лінії - хорват, проте сам футболіст народився в США. Тому у нього є як хорватське, так і американське громадянство.

2. Крістіан почав свій футбольний шлях у Англії

Так, у цього футболіста - цікава доля... Народився в США, має хорватські корені, однак через роботу матері переїхав з родиною до Англії. У віці семи років Крістіан став займатися в англійському клубі «Бреклі Таун»: в клубній академії майбутній футболіст провів рік.

Після повернення в США Пулішич став виступати за місцевий молодіжний клуб «ПА Классікс».

3. Пулішич був лідером з юних років

Футболіст виступав і в збірній США U-15, і в команді U-17: в останній Крістіан був капітаном. У 2015-му році в рамках юнацького чемпіонату світу в Чилі Пулішич зробив один асист і забив один м'яч у трьох матчах. Втім, його команді це не допомогло: з різницею м'ячів 3-8 команда зайняла останнє місце в групі.

Всього за два роки в збірній до 17 років Пулішич забив 20 м'ячів в 34 матчах.

пулишич 24. Він дуже швидко прогресує

Посудіть самі... «Боруссія» підписала Крістіана 4 січня 2015 року, коли тому було 16 років. Уже влітку футболіст був переведений зі збірної U-17 в колектив U-19, а взимку був притягнутий і в основну команду «шершнів». Навесні ж він почав бити всі можливі і неможливі рекорди...

5. Крістіан - автор відразу декількох рекордів Боруссії, Бундесліги і збірної США

По-перше, він рекордсмен Бундесліги як наймолодший іноземець, який забивав один (17-го квітня 2016- го в матчі проти «Гамбурга»), а потім - і два голи (за шість днів в поєдинку зі «Штутгартом) в рамках чемпіонату. Крістіану було всього 17 років і 212 днів.

По-друге, він став наймолодшим гравцем в історії збірної США, який спочатку брав участь, а потім - і забивав в Кваліфікації Чемпіонату Світу.

По-третє, Крістіан - наймолодший автор голу в історії своєї збірної (28 травня 2016- го він забив Болівії вже через 5 хвилин після виходу на заміну).

По-четверте, Пулішич - рекордсмен «Боруссії»: він наймолодший гравець в історії клубу, який грав в матчі Ліги чемпіонів.

Непогано, правда?

6. Пулішич - майстер асистів Боруссії

Минулого сезону Бундесліги Крістіан 15 раз вийшов в основі «Боруссії» і 14 - на заміну (всього зіграв 1514 хвилин). При цьому футболіст встиг забити 3 м'ячі, створити 26 шансів для своїх партнерів (за даними squawka.com) і зробити 8 гольових передач (за даними transfermarkt.de, інші портали приписують йому цифру «6»). Це другий показник в команді - більше асистів оформив тільки Усман Дембеле (13).

Нагадуємо, все це в 18-річному віці.

пулишич 37. Він добре забиває в складі збірної

Наприклад, в останніх семи матчах гравець відзначився 4 рази: один - в товариському поєдинку з Венесуелою, один - у відборі ЧС у ворота Гондурасу і ще два м'ячі забив Трідідаду і Тобаго (поєдинок закінчився з рахунком 2:0).

8. Його показники значно зросли в цьому сезоні в порівнянні з минулим

За даними goal.com, в цьому сезоні йому потрібно вже 266 хвилин, щоб забити м'яч, в порівнянні з показником у 505 хвилин в минулому сезоні. Також зросла і точність його передач: з 74% до 83%, і точність кросів, в тому числі (один з двох досягає адресата - притому, що в минулому сезоні точним був тільки один з п'яти).

Джерело: footballua.tv