Мирослав Ступар: Матч Динамо – Ворскла арбітр Козик має віднести собі і пасив

07.11.2017

Матч «Динамо» та «Ворскли» запам’ятався суддівським скандалом.  Великої кількості помилок припустився головний арбітр Ярослав Козик: щонайменше тричі міг призначати пенальті у ворота киян. Вперше – коли за рахунку 0:0 небезпечну подачу виконував Ребенок. Гармаш поставив руки на спину Коломойця і за мить повалив на газон форварда «Ворскли», який боровся за м’яч. Однак, свисток Козика промовчав. За 10 хвилин арбітр знову був лояльним до «динамівців»: цього разу Морозюк у межах штрафного майданчика руками зупиняв Ребенка. Півзахисник полтавців опинився на траві і втратив м’яч. У другому таймі «Ворскла» мала нагоду зрівняти рахунок, адже могла претендувати на одинадцятиметровий удар після гри рукою від Корзуна. У білоруса було достатньо часу, аби зреагувати на подачу Ребенка, однак півзахисник допоміг собі рукою зупинити передачу. Ярослав Козак і цей момент залишив без уваги. У підсумку «Ворскла» поступилася з різницею в один м’яч, але мала три нагоди забити, які з невідомих причин не помітив представник Феміди. Безвідповідальний арбітраж не знаходить розуміння у суддівського експерта Мирослава Ступара.

Екс-арбітр ФІФА Мирослав Ступар:

-Ярослав Козик – не новачок у суддівському корпусі. В нього були різні матчі – і хороші, і не зовсім вдалі. Але цей матч він має віднести собі в пасив, тому що матч йому просто не вдався  -точніше, його суддівство просто не вдалося.

Коли йшла подача справа в район 11-метрової відмітки і Гармаш просто Коломойця обійняв, як кохану дівчину, та завалив на газон, Козик просто промовчав, не зреагував на це.

Пізніше був момент з рукою у Корзуна. Ребенок подав, і м’яч пролетів достатньо довгу відстань. Не можна сказати, що м’яч неочікуваний чи прилетів з близької відстані. М’яч летів в районі штрафного майданчика, Корзун стояв і необачно правою рукою чи хотів зупинити, чи ще щось… Просто незрозумілі дії гравця. Це, як кажуть, «очєвідноє, но невєроятное»: все очевидно, але рішення неприйняте.

Похибки Ярослава Козика визнав і комітет арбітрів України.  У  публічному звіті під назвою «Пост Сриптум» три епізоди з непризначеними пенальті у ворота киян визнані помилками головного рефері. Зокрема, момент на 8-й хвилині охарактеризований як «хибне рішення арбітра». На 19-ій хвилині компетентні органи теж однозначно характеризували : «Порушення скоєне у такій манері чи то воно скоєне у середині, чи за межами штрафного майданчика, повинне обертатися покаранням». Призначити пенальті арбітр повинен був і на 61-ій хвилині. Цитуємо: «Хибне рішення тому, що за такі навмисні дії повинен був бути призначений пенальті на користь гостей». Кінець цитати.

Джерело: footballua.tv