Лука Модріч

Лука Модріч Фото:: Getty Images

Ведучий програми Великий Футбол Олександр Денисов, а також експерти Михайло Метревелі та Віктор Вацко висловилися про результат матчу Хорватія - Шотландія (3:1).

Олександр Денисов: «Нам дуже потрібно, щоб в цьому матчі була нічия. Хорватія, нарешті, зібралася і почала грати в футбол. Ми говорили про Хорватію з точки зору дисбалансу складу, що молодь хороша, але не вписується в пазли з ветеранами - сьогодні якраз вистрілили ветерани, а молодь підігравала, була в помічниках.

Шотландці нічим не здивували, зіграли так, як ми та очікували, досить прямолінійно, зрозуміло, билися, але з майстерністю Хорватії, яка зловила свою гру, неможливо було сьогодні зіграти. Сьогодні хорвати включилися, тому що до цього було відчуття, що вони тримають м'яч, нічого не відбувається.

Без м'яча до цього матчу хорвати виглядали ще гірше, пресингу не було. Шотландії потрібно було креативити на половині поля суперника і це була слабка сторона матчу. Шотландці зробили на хорватів тиск в першому таймі, тому що гол - це наслідок тиску декількох хвилин на штрафну хорватів і вони домоглися логічного завершення, молодці. Майстерності шотландцям не вистачало. Сьогодні нас цей регламент підсадив на якийсь «ставочний» стан. Man of the match за даними УЄФА став Влашич».

Михайло Метревелі: «Шотландцям не вдалося дуже уважно і сконцентровано зіграти проти Луки Модріча - це їх головна проблема. Модріч з віком став дуже мудрим, він в першому таймі дуже часто зміщувався в праву зону і починав атаки у невластивій для себе манері. Хорватія дуже залежна від Модріча, якби він не включився, то хорвати навряд чи б сьогодні змогли перемогти. Модріч весь матч підкрадався з-за спини шотландців, що вони не могли його встежити.

Приблизно до 60-ї хвилини вся Україна, як і я з Вацко, жартували, спочатку хорвати повели - ми несамовито вболівали за Шотландію, потім шотландці зрівняли і у нас була зміна вболівання, хорвати з м'ячем - ми вболіваємо за шотландців і навпаки. Те, що Модріч робив у другому таймі, крім того, що забив гол - це фантастика, він створював різницю за рахунок того, що пропускав м'яч на свого партнера, який ззаду знаходиться, він геніально сьогодні грав».

Віктор Вацко: «Хорватія зіграла в прекрасний футбол. Кілька змін зробив Даліч і ці зміни зіграли свою роль бездоганно. Вийшов Юрановіч, і виявляється правий захисник Хорватії вміє виконувати подачі, які проходять точно, вміє атакувати, вміє захищатися.

Мені здається, що головний тренер Хорватії все ж не Даліч. Так, на папері Даліч, але головні тренера - Перішич і Модріч. Хорвати перебудували структуру гри.

Шотландія мала грати від ножа, і шукати можливість забивати м'яч у ворота суперника. Диктувала і вела гру Хорватія - була розумнішою.

У першому таймі мене не покидало відчуття, що Модріч - дідусь, дідусь «наївся», дідусеві вже на риболовлю потрібно. Не було легкого, вибухового, динамічного Луки Модріча, він важко дихав, може, погода, але він раз - і забив гол.

Хорвати грали три матчі поспіль одним складом, без ротації - досить складно витримати. Я вірив, що сьогодні зіграють в нічию. Вихід на поле Влашича і його гра в цьому матчі додали Хорватії витонченості й динаміки, він дав команді набагато більше ніж Крамаріч. Влашич - класний плеймейкер, десятка дуже цікава і його позиція на футбольному полі показала ставку Даліча».