Експерт телеканалів «Футбол 1» і «Футбол 2» Йожеф Сабо розібрав гру «Дніпра» у матчі плей-оф Ліги Європи проти хорватського «Хайдука»

Йожеф Йожефович, як оцінете гру «Дніпра»?

-    Давно не бачив «Дніпро» таким агресивним. Видно було, що хлопці хочуть перемогти. Вони з перших хвилин увімкнули швидкості. Протягом усього матчу дуже добре працювали фланги. Команда весь час атакувала і створювала моменти.

Головна проблема в цьому матчі для «Дніпра» це реалізація?

-    Нема чого критикувати футболістів за низьку реалізацію. Дніпряни робили все правильно, проте голкіпер «Хайдука» у більшості моментів зіграв на відмінно, це був його вечір.  Я думаю, було б справедливо, якби «Дніпро» ще в першому таймі забив 3-4 мячі, проте Калініч весь час рятував свою команду. В першому таймі хорвати обрали тактику на гру в обороні і на контратаки, що принесло їм кілька небезпечних моментів. У другій половині «Хайдук» змінив тактику, коли вони забивали гол, біля воріт «Дніпра» знаходилось відразу 6 чоловік .

А як голи «Дніпра» прокоментуєте? Це індивідуальна майстерність?

-    Перший гол був дещо випадковим, воротар відпустив м’яч і Калініч зіграв на добиванні. В чому помилка захисту «Хайдука», вони дуже часто намагались створити штучний оф-сайд, за що й поплатились. В другому голі «Дніпра» варто відзначити, що зіграв досвід наставника. Вистрелили заміни Матоса і Шахова.  Дуже добре, що команда виграла і їде в Спліт з перемогою.

Як ви гадаєте, чому вже котрий матч підряд не йде гра у Селезньова?

-    Він явно не в формі. Мабуть, є проблеми з вагою. Видно, що він не може знайти свою гру в цьому сезоні. Так, Селезньов раніше весь час забивав, а тепер щось йде не так.

«Хайдук» забив гол на виїзді, чи дає їм це певну перевагу?

-    Якби рахунок лишився б 1:1, то звичайно б це дало хорватам суттєву перевагу в домашньому матчі. Їх би тоді влаштовувала і нічия 0:0 в Спліті, а тепер «Хайдуку» потрібно забивати.

Ще   одна проблема «Дніпра» у цьому матчі це гра в обороні. Багато було помилок і найбільші нарікання викликала гра центральних захисників. Зокрема Дугласа....

-    Дуглас часто помиляється. В моменті з голом він повинен був виносити м’яч зі штрафної, а він його зупинив. До цього теж виникали неприємні моменти в обороні «Дніпра», і не лише за участю Дугласа.

Апофеозем всіх цих помилок міг стати пенальті, коли Стринич завалив у штрафному Магліцу. Там справді був пенальті? І чому так сталось, просто не встигали за швидкими хорватами?

-    Тут був чистий пенальті. Видно було, як Стрініч тягнув за майку суперника. Головне, що «Дніпро» переміг .

І ще один епізод в цьому матчі, який вартий уваги це вихід на поле Артема Мілевського. 15 хвилин ігрового часу отримав українець. Небезпеки біля воріт суперника не створив, чи можна якось вже оцінити його гру?

- Коли футболіст довго не грає, він втрачає не лише свою форму, він втрачає відчуття поля, свої звички. Мілевський протягом 8 місяців був без ігрової практики.  Наставник «Хайдука» правильно говорив, що йому потрібен час для відновлення кондицій. Тим паче вік, як для нападаючого у Артема немаленький, так що йому потрібно ще набирати. Тренер хорватів Ігор Тудор також відмітив, що він дуже інтенсивно працює на тренуваннях, і може в майбутньому суттєво допомогти команді. Будемо сподіватись, що Мілевський взявся за голову. І, можливо, навіть матиме шанс повернутись в збірну. Він талановитий футболіст, проте у своїх невдачах може винити лише самого себе, як Алієв, який сам себе погубив.

ксклюзивні інтерв’ю та репортажі з футбольних полів усього світу дивіться в розділі «Відео» на нашому сайті.