«Тоттенґем» - єдиний чвертьфіналіст Ліги Європи УЄФА, який в минулому вже вигравав турнір. У першому поєдинку 1/4 фіналу «шпори» прийматимуть «Базель» - останнього з учасників цієї стадії, який є чемпіоном своєї країни.

Минулі зустрічі:

Раніше в турнірах УЄФА суперники не зустрічалися.

У п'яти попередніх поєдинках з представниками Швейцарії «Тоттенґем» здобув три перемоги при двох поразках (вдома - дві перемоги і одна поразка). У цих п'яти зустрічах було забито 22 м'ячі, причому в кожному з трьох переможних поєдинків «шпори» забивали чотири рази або більше.

«Базель» 16 разів зустрічався з англійськими клубами, домігшись трьох перемог при п'яти нічиїх і восьми поразках (на виїзді - три нічиїх та п'ять поразок). У Лондоні швейцарський клуб вже одного разу грав. На груповому етапі Ліги Європи-2010/11 «Базель» поступився в британській столиці «Фулґему» - 0:1.

«Базель» вийшов в 1/8 фіналу Ліги чемпіонів УЕФА-2011/12, залишивши за бортом плей-офф «Манчестер Юнайтед». У рамках групового етапу швейцарці добилися нічиєї у Манчестері (3:3), а в заключному турі обіграли «червоних дияволів» вдома - 2:1.

«Базель» в останній раз дістався в єврокубках до 1/4 фіналу в сезоні 2005/06, коли поступився іншому представнику Англії, «Мідлсбро». Першу зустріч будинку швейцарці виграли з рахунком 2:0, а потім вийшли вперед у поєдинку у відповідь. Однак «Боро» не опустив рук і в заключні 57 хвилин чотири рази вразив ворота гостей.

Тоді «Базелем» керував колишній наставник «Тоттенґема» Крістіан Гросс. Він стояв на тренерському містку шпор з листопада 1997-го по вересень 1998-го, а потім очолив «Базель». Гросс виграв з клубом чотири чемпіонати та чотири Кубки Швейцарії в період з 1999 по 2009 рік.

Історія протистояння

Переможна домашня серія «Тоттенґема» в єврокубках нараховує чотири матчі.

«Шпори» перервали свою 10-матчеву безпрограшну серію на європейській арені, поступившись на виїзді «Інтернаціонале» (1:4) у повторному поєдинку 1/8 фіналу. Ця серія почалася ще на груповому етапі минулого розіграшу Ліги Європи.

«Базель» не знає перемог в шести єврокубкових виїзних матчах поспіль, в яких добився лише трьох нічиїх. В останній раз швейцарський клуб вигравав у гостях у третьому відбірковому раунді поточної Ліги чемпіонів, коли з мінімальним рахунком здолав у Норвегії «Мольде». Безвиграшна серія «Базеля» у виїзних поєдинках Ліги Європи налічує сім зустрічей (чотири нічиїх, три поразки). Вона почалася після перемоги над софійським ЦСКА (2:0) на груповому етапі в сезоні 2009/10.

У 1/4 фіналу вийшли відразу три англійські клуби: «Челсі», «Ньюкасл» і «Тоттенґем». У двох останніх сезонах країна, яка була представлена ​​на цій стадії трьома командами, в результаті вигравала турнір. «Порту» (2010/11) і «Атлетико» (2011/12) у фіналі обігравали команди зі своєї країни.

«Базель» - єдиний чвертьфіналіст, який є чемпіоном своєї країни. У нинішній єврокубковій кампанії він провів більше матчів (16), ніж будь-який інший учасник 1/4 фіналу, стартувавши з другого відбіркового раунду Ліги чемпіонів.

«Тоттенґем» - єдиний учасник цієї стадії, який вже вигравав турнір в минулому. «Шпори» завойовували Кубок УЄФА в сезонах 1971/72 і 1983/84.

«Тоттенґем» може стати четвертою командою, яка виграла турнір три рази. Раніше це зробили «Ювентус», «Інтер» і «Ліверпуль».

«Базель» ще ніколи не добирався до єврокубкових півфіналів.

Факти про команди

Захисники Кайл Вокер і Ян Вертонген відіграли з перших хвилин і без замін усі матчі клубу в нинішній Лізі Європи - в загальній складності це 930 хвилин. Півзахисник Арон Леннон також взяв участь у всіх десяти зустрічах, починаючи з групового етапу, але двічі входив у гру з лави запасних.

Голкіпер Ян Соммер - єдиний футболіст «Базеля», який провів на полі всі 900 хвилин в поточній кампанії, починаючи з групового етапу.

Виступаючий за «Базель» Давид Дежен зіграв 44 матчі в Кубку УЄФА / Лізі Європи - більше, ніж будь-який інший футболіст, який продовжує боротьбу в турнірі. На одну гру від Дежена відстає захисник «Бенфіки» Луїзао.

Бред Фрідель - самий віковий футболіст, який продовжує боротьбу в Лізі Європи. 41-річний голкіпер на шість років старший за свого тренера Андре Віллаш-Боаша та на три - наставника «Базеля» Мурата Якіна.

Форвард «Базеля» Александр Фрай, який 15 квітня займе пост спортивного директора «Люцерна», є найрезультативнішим гравцем в єврокубках серед всіх залишилися в турнірі футболістів. На рахунку екс-нападника збірної Швейцарії 32 голи в 59 зустрічах на європейській арені.

З 12 своїх голів зі старту групового етапу відразу 10 «Базель» забив після 60-ї хвилини. Шість м'ячів швейцарський клуб провів у період з 76-ї хвилини до фінального свистка.

П'ять з 15 голів у Лізі Європи в основний час «Тоттенґем» забив у період з 76-ї хвилини до фінального свистка.

17-річний сербський центральний захисник «Тоттенґема» Мілош Велькович народився і виріс в Базелі. Саме в однойменному клубі і почалася його кар'єра, а в 2011-му він вирушив до столиці Англії.

Джермейн Дефо у складі збірної Англії обіграв швейцарців (3:1) на «Санкт-Якоб Парк» у відбірковому матчі ЄВРО-2012, який відбувся 7 вересня 2010 року.

З тренерів, які продовжують боротьбу в турнірі двоє раніше вже вигравали Кубок УЄФА / Ліги Європи. Віллаш-Боаш зробив це з «Порту» (2010/11), а нинішній наставник «Челсі» Рафаель Бенітес - з «Валенсією» (2003/04).