«Шахтар» не зупинити. Принаймні, «Андерлехту» це аж ніяк не вдалось. У Львові напередодні свій матч 1/8-ї фіналу Ліги Європи провів єдиний український представник у цьому турнірі. Команда Луческу в останніх чотирьох поєдинках неодмінно забиває не менше трьох м'ячів. Причому, від перестановки суперників сума не змінюється. Своє отримали вже і гельзенкірхенці, і полтавці, і ось тепер – брюссельці. 3:1 після девяноста хвилин – це, перш за все, комфортний рахунок перед матчем-відповідю 17-го березня.

Стосунки донецького «Шахтаря» та бельгійського «Андерлехту» офіційно започатковані цього сезону,  в 1/8 фіналу Ліги Європи. До цього суперники не перетинались. Щоправда, сам бельгійській футбол в уяві «гірників» аж ніяк не являє собою екзотичне явище. У семи останніх матчах з іншим представником  цієї країни «Шахтар» як мінімум не програвав. Та тим не менш, браку концентрації у стані «Шахтаря» не спостерігалось.

Перший удару в площину воріт «Андерлехту» трапився вже на четвертій хвилині. Тримати у напрузі  бельгійську оборону намагався Ферейра.  Після розіграшу кутового та подачі від Марлоса аргентинець намагався переправити м'яч у ближній кут. Та з Факундо уважно відіграв оборонець.

За таких умов бельгійці прогнозовано могли сподіватись виключно на контратаки. Одного разу втекти на побачення з П’ятовим намагався Ачеампонг, проте завдати вирішального удару форварду завадив Коваленко.

Запал гостей ефективними діями в атаці швидко остудив той-таки Коваленко. Віктор не зупинився після сейву Прото, втримав мяч у грі та відпасував на Тайсона, який класним ударом здійняв на ноги Львів Арену.

За мить автор голу вже вдало застосував пресинг на чужій половині поля, та тим самим створив відмінні передумови для другого взяття воріт. Ферейра перекинув Прото, який залишив свої володіння, але винести мяч з порожніх воріт встиг Нуйтінк.

«Шахтар» таки подвоїв перевагу у наступній атаці. Фірмову передачу від Срни точним ударом головою завершив Кучер. Другий тайм перетворювався б на  формальність, реалізуй свій момент Ферейра, але голкіпер парирував акцентований удар нападника.

Прото не заважав пробивати Едуардо, адже за мить  хорват елегантним рухом перетворив голкіпера на статиста, але поцілив у стійку. Тож 2:0 за підсумком першого тайму.

А другий тайм розпочався із сейву П’ятова. Діставши мяч у нижньому куті воротар зреагував на удар Дефура.

На 68-й хвилині «гірники» прогавили Ачеампонга: удар головою в проти хід позбавив П’ятова шансів на порятунок. Втім, за десять хвилин «Шахтар» повернув собі перевагу у два мячі: вище за опонента після подачі з кутового вистрибнув Едуардо та пробив під поперечку.

На сам кінець на відчайдушний вчинок наважився Мбоджи. Оборонець прийшов на стандарт та переправив мяч у сітку, лишень зробив це рукою. Арбітр чітко розібрався у ситуації: нагородив гравця гірчиником та зафіксував перемогу Шахтаря над Андерлехтом. 3:1.