Footballua.tv розповідає про найцікавіше в крайньому турі УПЛ.

Скандал туру

Як і можна було очікувати, найскандальнішим став матч між «Шахтарем» і «Динамо». Кияни перемогли 1:0, проте перемога ця вийшла, як то кажуть, «з душком». Арбітр зустрічі Юрій Можаровський не призначив відразу два пенальті у ворота киян - після фолу Миколи Морозюка на Алані Патріку і порушення Томаша Кендзьри на Тарасі Степаненку.

- Кендзьора атакував Степаненка, який був без м'яча, ще й Тарас був попереду захисника. Не можна збивати гравця, коли він без м'яча. Одна справа, коли футболісти біжать паралельно, але тут інше. Степаненко біг замикати подачу, коли його збив Кендзера. Це пенальті, - упевнений експерт програми «Великий футбол» з Олександром Денисовим Віктор Леоненко.

-Які питання можуть бути з приводу пенальті на Патріку? Ніяких. Фол в штрафному майданчику - це пенальті. Є правила футболу. Морозюк не зіграв в м'яч, а збив суперника. Тут нічого розбирати, - прокоментував інший епізод експерт «Великого футболу» Віктор Вацко.

Відповідно, якби суддя дотримувався букви закону - результат був би зовсім іншим...

Негарний вчинок туру

Олександр Хацкевич відкинув м'яч в сторону замість того, щоб віддати його супернику.

«Нестримні» туру

«Олександрія» продовжила свою виграшну серію вже до восьми матчів! Залишається тільки аплодувати команді Шарана, яка зараз очолює турнірну таблицю Української Прем'єр-Ліги. В крайньому турі олександрійці обіграли «Десну»: по голу в гостьовому матчі забили Банада (другий тур поспіль) і Бондаренко.

Гол туру

До речі, саме гол Банади ми визнали найкрасивішим в турі.

Триллер туру

Він відбувся у «Львові», куди в гості до «Карпат» приїхав «Олімпік». Вже до 36-го хвилині львів'яни вели з рахунком 2:0 (відзначилися Ді Франко і Швед), але гості складати зброю не збиралися. У другій половині за донеччан забили Кравченко (58-а хвилина) і До Куто Тейшейра (86-а) і таким чином дозволили своїй команді завершити камбек. Результат - 2:2, бойова нічия.

Успіх туру

Мар'ян Швед забив вже п'ятий гол в останніх восьми матчах. Респект!

Воротар туру

Заурі Махарадзе не раз рятував «Зорю» в матчі з «Чорноморцем»: якби не надійна гра голкіпера, ні бачити лугчанам нічиї з одеситами.

Сейв туру

Втім, головний сейв в турі - на рахунку Богдана Шуста, який відбив пенальті Бруно Дуарте і допоміг «Ворсклі» здобути перемогу над «Львовом» 1:0.

Повернення туру

«Маріуполь» повернувся! Команда Олександра Бабича нарешті здобула першу перемогу в чемпіонаті. Сталося це в матчі з київським «Арсеналом»: господарі відкрили рахунок в поєдинку зусиллями Нгеітали, але «Маріуполь» відігрався ще до кінця першого тайму завдяки голам Фоміна і Борячука. У другому таймі команди не забивали, так що маємо в результаті вольову перемогу «Маріуполя», який після проходу «Юргорден» в Лізі Європи здобув другу вікторію за тиждень.

Те ж можна сказати і про «Ворсклу», яка також здобула першу перемогу в сезоні. Як і команда Бабича, підопічні Сачко програли в перших двох турах, проте зуміли здобути перемогу над «Львовом»: три очки своєму клубу приніс Ніколас Карека. Відзначаємо, що це дебютний гол гравця в складі «Ворскли».

Падіння туру

Гравець «Арсеналу» Владислав Дубінчак дуже прикро впав під час контратаки «Маріуполя», в результаті чого гості забили свій другий і переможний м'яч.

Штанги туру

На 78-й хвилині за все того ж матчу після шикарного пасу від партнера гравець «Олімпіка» Алексєєв міг зрівняти рахунок і врятувати «Арсенал» в поєдинку з маріупольчанами, але потрапив в штангу. Втім, як виявилося, це не останнє потрапляння в каркас гравців киян: на 84-ій хвилині «подвиг» Алексєєва повторив Семенюк.