Ліверпуль

Ліверпуль Фото:: Global Look Press

Нинішній сезон Ліги чемпіонів можна з упевненістю назвати одним з найбільш непередбачуваних в історії. Тільки вдумайтеся - на стадії плей-оф турніру глядачі побачили шість випадків того, як команда проходила в наступний раунд після поразки в першому матчі! Це абсолютний рекорд, який буде дуже не просто повторити.

Напередодні фінального протистояння між Ліверпулем і Тоттенгемом пропонуємо вам згадати вогняні камбеки нинішньої Ліги чемпіонів.

Подвиг Аякса

Стадія: 1/8

Перший матч: Аякс - Реал 1:2

Другий матч: Реал - Аякс 1:4

В 1/8 фіналу Ліги чемпіонів Аякс отримав в суперники чинного переможця турніру - мадридський Реал. «Королівський клуб» вважався безсумнівним лідером цієї пари, навіть не дивлячись на внутрішньокомандну кризу. Втім, вже в першому матчі голландський клуб своєю грою здивував глядачів і футбольних експертів, хоч і поступився з рахунком 1:2.

Перед початком другої зустрічі перед Аяксом стояло непросте завдання - обіграти Реал на Сантьяго Бернабеу. Втім, молоді «аяксіди» не здалися завчасно і вийшли на матч у повній бойовій готовності. За 90 хвилин, проведені на чужому полі, Аякс зумів закохати в себе мільйони глядачів по всьому світу. Голландці не тільки знищили свого суперника з рахунком 4:1, але зробили це красиво і зі смаком.

Як виявилося пізніше, перемога над Реалом стала для Аякса початком справжньої казки, шкода, що з сумним кінцем. В результаті голландці дійшли до півфіналу Ліги чемпіонів, де були зупинені Тоттенемом. Але про це ми згадаємо трохи пізніше...

Фактор Роналду

Стадія: 1/8

Перший матч: Атлетіко - Ювентус 2:0

Другий матч: Ювентус - Атлетіко 3:0

Протистояння Атлетіко і Ювентуса було одним із головних на стадії 1/8 фіналу Ліги чемпіонів. Від першої зустрічі команд мільйони вболівальників по всьому світу чекали боротьби до останнього зітхання і інтригуючої кінцівки. Втім, все сталося зовсім інакше. Фінальний свисток арбітра зафіксував впевнену перемогу Атлетіко з рахунком 2:0 - безпорадний Ювентус був повалений.

Перед початком матчу здавалося, що в даному протистоянні все вже вирішено. Однак в Ювентусі вважали інакше. За 90 хвилин туринці в ідеалі реалізували свій план, головною деталлю якого став феноменальний Кріштіану Роналду. П'ятиразовий володар Золотого м'яча оформив хет-трик, дозволивши своїй команді пробитися в наступний раунд турніру.

На жаль, для уболівальників Ювентуса, шлях їхніх кумирів в Лізі чемпіонів завершився вже на стадії 1/4 фіналу. У півфінал команду Массіміліано Аллегрі не пустили фантастичні хлопці з Аякса.

VAR в дії

Стадія: 1/8

Перший матч: Манчестер Юнайтед - ПСЖ 0:2

Другий матч: ПСЖ - Манчестер Юнайтед 1:3

Поєдинок проти ПСЖ в рамках 1/8 фіналу Ліги чемпіонів став першим єврокубковим поєдинком для Уле Гуннара Сульшера в якості наставника Манчестер Юнайтед. Втім, незважаючи на всі очікування, дебют норвежця вийшов жахливим - на рідному Олд Траффорді його команда поступилася з рахунком 0:2.

Мало хто вірив в успіх МЮ - навіть вболівальники манкуніанців розуміли, що завдання у команди практично нереальне. Однак «червоні дияволи» і не думали здаватися. Уже в дебюті першого тайму Ромелу Лукаку відквитав один м'яч. Гол Хуана Берната не зменшив завзяття англійців - ще до перерви вони забили другий гол.

Розв'язка даного протистояння заслуговує на окрему увагу. У компенсований до другого тайму час рукою у своїй штрафній площі зіграв захисник ПСЖ Преснель Кімпембе. За допомогою системи відеоповторів (VAR) арбітр зустрічі призначив пенальті, який реалізував Маркус Решфорд.

Зробивши камбек манкуніанці пробилися в 1/4 фіналу, де були розбиті Барселоною.

Дракони проти вовків

Стадія: 1/8

Перший матч: Рома - Порту 2:1

Другий матч: Порту - Рома 3:1

Від протистояння Роми і Порту в 1/8 фіналу Ліги чемпіонів мало хто очікував чогось екстраординарного і несподіваного. Втім, дана думка була помилковою. Уже в першому поєдинку команди продемонстрували якісну і результативну гру, перемогу в якій здобули римляни - 2:1.

Матч-відповідь вийшов ще більш захоплюючим. Основний час завершився перемогою Порту з рахунком 2:1 - на глядачів очікували екстра-тайми. На 117-й хвилині арбітр за допомогою системи відеоповторів (VAR) призначив пенальті у ворота Роми, який реалізував Алекс Теллес. Через кілька хвилин одинадцятиметровий удар міг бути призначений у ворота Порту. Однак після перегляду відеоповторів суддя не став вказувати на точку. В результаті саме португальці пробилися в наступний раунд турніру.

На жаль для фанатів Порту, шлях їхніх кумирів в Лізі чемпіонів завершився вже на стадії 1/4 фіналу. Кривдниками «драконів» стали футболісти Ліверпуля - майбутні фіналісти турніру.

Диво Ліверпуля

Стадія: 1/2

Перший матч: Барселона - Ліверпуль 3:0

Другий матч: Ліверпуль - Барселона 4:0

До протистояння з Барселоною вболівальники Ліверпуля підходили в чудовому настрої. Втім, в ході першої зустрічі команд радість мерсисайдців змінилася на печаль - на Камп Ноу англійська команда була розбита з рахунком 3:0.

Перед матчем-відповіддю лише одиниці вірили в успіх Ліверпуля - допомогти «червоним» могло лише диво. Як виявилося, дива трапляються! Мерсисайдці зуміли забити чотири голи і при цьому не пропустити жодного. Таким чином, команда Юргена Клоппа перевернула все з ніг на голову і відвоювала путівку в фінал Ліги чемпіонів.

Характер Тоттенгема

Стадія: 1/2

Перший матч: Тоттенхем - Аякс 0:1

Другий матч: Аякс - Тоттенхем 2:3

Протистояння між Аяксом і Тоттенгемом обіцяло бути вкрай захоплюючим, враховуючи шлях команд до півфіналу турніру. Очікування були виправдані! Перший поєдинок вийшов бідним на голи, проте від цього очікування від матчу-відповіді лише зросли.

Другий поєдинок розпочався під диктовку Аякса - на перерву голландці пішли з перевагою у два голи. Проте у другій половині гри все перевернулось з ніг на голову. Спочатку Тоттенгем відквитав один гол, потім другий, а в компенсований час - поставив жирну крапку третім взяттям чужих воріт. Героєм лондонської команди став Лукас Моура - бразилець оформив хет-трик.

P.S.

У фіналі Ліги чемпіонів нинішнього сезону зійдуться команди зі сталевими нервами і бійцівським характером. Так, вже зараз з упевненістю можна припустити, що в Мадриді ми побачимо справжню боротьбу, в якій здаватися ніхто не буде. Нехай переможе сильніший!

На сайті буде онлайн-трансляція фіналу Ліги чемпіонів. Дізнайся також, де дивитись фінал Ліги чемпіонів Тоттенхем - Ліверпуль.

Більше матеріалів про фінал Ліги чемпіонів читай в нашій спецтемі.

Долучайся до телеканалів Футбол 1 / Футбол 2 в Telegram, щоб першим побачити найкращі голи з топ-ліг: https://t.me/footballua_tv