Юрген Клопп

Юрген Клопп Фото:: Getty Images

В одному з інтерв'ю напередодні фіналу Ліги чемпіонів Юрген Клопп згадав німецьку приказку: «Усе найкраще виходить з третього разу», натякаючи на те, що на цей раз йому нарешті вдасться виграти Лігу чемпіонів. Дійсно, це буде третій фінал Клоппа в найбільш престижному єврокубку. Але ж були інші, і вигравав їх Клопп вкрай рідко. Про це і поговоримо...

Юрген Клопп

Юрген Клопп Фото: Getty Images

Суперкубок Німеччини 2011: перший млинець нанівець

Перший фінал для Клоппа в якості головного тренера. На той момент його дортмундська Боруссія була чемпіоном Німеччини, і вона мала зустрітись з найбільш принциповим суперником - Шальке з Гельзенкірхена, та ще й в їх лігві - на стадіоні Фелтінс-Арена, що відомий також під назвою Арена АуфШальке.

Це була Боруссія, в якій грали Левандовські і Гетце, Хуммельс і Гюндоган, Піщек і Кель. У команді Рангніка на поле вийшли нестаріючий Рауль і Хунтелаар, 18-річний тоді Дракслер і нинішній підопічний Клоппа Матіп. Але героєм матчу став воротар «кобальтових» Ральф Ферманн.

В основний час гри Ферманн відбив кілька небезпечних пострілів Левандовські, Гюндогана і компанії, а, коли все дійшло до серії післяматчевих пенальті, став справжнім героєм, впоравшись з ударами Перішіча і Гросскройца.

Боруссія Д - Шальке 04 0:0 (3:4 пен.)

Кубок Німеччини 2011/2012: єдина перемога

По дорозі до фіналу дортмундська Боруссія Клоппа обіграла Занхаузен (0:3), дрезденське Динамо (2:0), Фортуну Дюссельдорф (00 і 4:5 пен.), Хольштайн (0:4), Гройтер Фюрт (0:1 в додатковий час).

Нарешті в фіналі «джмелі» в Берліні грали проти Баварії. Це був феєричний і божевільний матч, все як любив Клопп тих часів. Ви заб'єте скільки зможете, ми - скільки захочемо. До чого це призвело? Перемога Боруссії з рахунком 5:2

Баварія - Боруссія Д 2:5

Голи: Роббен, 25 (з пенальті), Рібері, 75 - Кагава, 3, Хуммельс, 41 (з пенальті), Левандовські, 45+1, 58, 81

Суперкубок Німеччини 2012: статус не допоміг

Дортмундська Боруссія виходила на матч в статусі чемпіона країни і володаря Кубка, а Баварія всього лише як команда, що зайняла друге місце. Незважаючи на це, господарям поля вдалося взяти реванш за поразку в фіналі Кубка. Більш того, це був початок шикарного для мюнхенців сезону 2012/2013, в якому вони виграли чемпіонат Німеччини, Кубок країни і Лігу чемпіонів, але про це ми ще згадаємо.

Що стосується того, матчу, то вже до 11-ї хвилини Баварія вела 2:0. Точними ударами відзначилися Маріо Манджукіч і Томас Мюллер. У другому таймі Левандовські скоротив відставання, але це не врятувало Клоппа від чергової поразки в фіналі. До речі, в тому матчі не обійшлося без українців: Анатолій Тимощук вийшов на заміну в другому таймі.

Баварія - Боруссія Д 2:1

Голи: Манджукич, 6, Мюллер, 11 - Левандовські, 75

Ліга чемпіонів 2012/2013: той же суперник і той же рахунок

Сезон, в якому два лідера німецького футболу розірвали Європу. З одного боку Боруссія з її Клоппом, який бив себе в серце на Донбас Арені, коли його команда забивала Шахтарю, а пізніше обігравав Малагу (не без долі везіння) і Реал. З іншого боку Баварія, яка в 1/8 лише за правилом виїзного гола пройшла Аресенал, але потім винесла Ювентус і Барселону.

Німецький фінал на Уемблі, в якому не зміг взяти участь Гетце, в якому Боруссія краще провела перший тайм, але не змогла забити, а вирішилося все в другому. Спочатку забив Манджукіч, завершивши шикарну комбінацію за участю Рібері і Роббена. Через 8 хвилин Данте сфолив на Ройсі в своєму штрафному майданчику, і Гюндоган впевнено реалізував пенальті. Але в той вечір Фортуна ​​знову була не на боці Клоппа і його хлопців. В самому кінці матчу, після незарахованого через гру рукою гола Левандовського, після того як той же поляк прогулявся по ногах Боатенга, свій момент реалізував Роббен.

Юрген Клопп отримав свою першу срібну медаль Ліги чемпіонів, і з боку спостерігав, як футболісти Баварії святкують свою перемогу, і Анатолій Тимощук, який так і не вийшов на поле в тому фіналі, намагається вихопити кубок у Франка Рібері.

Боруссія Д - Баварія 1:2

Голи: Гюндоган, 68 (з пенальті) - Манджукіч, 60, Роббен, 89

Кубок Німеччини 2014/2015: остання невдача на німецькій землі

15 квітня 2015 року було оголошено, що Клопп покине дортмундську Боруссію. фінал кубку був шансом Юргена піти з трофеєм, але і тут не вийшло.

По дорозі до фіналу, який грали на Олімпійському стадіоні в Берліні, дортмундська Боруссія обіграла Штутгартер Кікерс (1:4), Санкт-Паулі (0:3), дрезденське Динамо (0:2), Хоффенхайм (3:2) і Баварію ( 1:1, 2:0 по пенальті). Останній матч був особливо пам'ятним: після того як в основний час Левандовські, який вже перебрався в стан мюнхенців, і Обамеянг обмінялися голами, трапилася кумедна серія пенальті, в якій за Боруссію не забив Хуммельс, а за Баварію всі 4 гравці, які підходили до м'яча, включаючи воротаря Ноєра.

У фінальному матчі «джмелі» вийшли вперед вже в дебюті зустрічі, але ще до кінця першого тайму Вольфсбург забив три голи і встановив на табло підсумковий рахунок, вигравши свій перший в історії Кубок Німеччини. Що стосується Клоппа, то до осені він буде залишатися безробітним, а в жовтні очолить Ліверпуль.

Боруссія Д - Вольфсбург 1:3

Голи: Обамеянг, 5 - Луїс Густаво, 22, Де Брейне, 33, Дост, 38

Кубок англійської ліги 2015/2016: починав не Клопп, але і закінчити не зміг

Дійсно, Ліверпуль стартував в цьому турнірі ще під керівництвом Брендана Роджерса, тоді мерсисайдці в серії післяматчевих пенальті обіграли Карлайл Юнайтед, але з 1/8 фіналу на чолі команди стояв уже Клопп, під керівництвом якого «червоні» пройшли Борнмут, Саутгемптон і Сток Сіті.

У фіналі на Уемблі мерсисайдцям потрібно було протистояти Манчестер Сіті. Звичайно, це був ще не той Сіті, що зараз, але дуже схожий, в свою чергу мерсисайдці ще були далекі від своєї найкращої гри. Чого тільки вартий той факт, що в тому матчі місця в центрі захисту зайняли Мамаду Сако, який пізніше поб'є горщики з Клоппом, і Лукас Лейва, а запасним воротарем був і зовсім Адам Богдан.

Основний час зустрічі закінчився з нічийним результатом: на гол Фернандіньо зміг відповісти Коутіньо. А ось в серії пенальті сильнішими виявилися «городяни», хоча той же Фернандіньо пробив в штангу, але в складі Ліверпуля не забили Лукас, Коутіньйо і Лаллана.

Тоді Клоппу були вдячні хоча б за фінал, як і в наступному протистоянні, яке сталося навесні того ж року, хоча все одно фанати «червоних» вірили до кінця, а що їм ще залишається ...

Ліверпуль - Манчестер Сіті 1:1 (1:3 пен.)

Голи: Коутіньйо, 83 - Фернандіньо, 49

Ліга Європи 2015/2016: і на тому спасибі

Хто міг очікувати, що з тим складом Клопп зможе вивести команду у фінал? Хто знав, що захисник, якого критикували найбільше (при чому об'єктивно), в додатковий час заб'є гол, який дозволить пройти Боруссію? Той Ліверпуль грав більше на емоціях, ніж на вмінні, а емоції їм давав Клопп.

У пабі, в якому я дивився той фінал, лише один столик вболівав за Севілью, точніше за Коноплянку. Але навіть вони в результаті не сильно раділи, адже Емері так і не випустив українця. Решта в кінці матчу просто співали You'll never walk alone.

А починалося все непогано для Клоппа і компанії. В середині першого тайму Старрідж прекрасним ударом зовнішньою стороною стопи відправив м'яч у кут воріт Давіда Сорія. Але в перерві Емері зміг перебудуватися і, як наслідок, виграти кубок. Гамейро і двічі Коке принесли Севільї третю поспіль перемогу в Лізі Європи і в черговий раз залишили Клоппа без трофея.

Ліверпуль - Севілья 1:3

Голи: Старрідж, 35 - Гамейро, 46, Коке, 64, 70

Ліга чемпіонів 2017/2018: київський вечір імені Каріуса

Поки що останній фінал Клоппа, який в черговий раз виявився невдалим. Це було всього рік тому, тому спогади ще свіжі в пам'яті уболівальників. У першому таймі Рамос жорстко зіграв проти Салаха, через що єгиптянинові довелося покинути поле. У той же вечір в соціальних мережах Європейської федерації дзюдо з'явилося повідомлення, що подібний прийом заборонений навіть у них, але ніякого покарання в бік іспанця не було. Пізніше багато хто скаже, що ця заміна надломила мерсисайдців.

Другий тайм, звичайно ж, запам'ятався ляпами Каріус, який викинув м'яч на ногу Бензема, і ловив руками повітря після удару Бейла. Потім будуть говорити, що той же Рамос грубо зіграв і проти воротаря, в результаті чого німець догравав матч зі струсом мозку, але кого це зараз хвилює. Підсумок один: Реал виграв свій 13-й Кубок чемпіонів, а Клопп знову програв у фіналі.

Реал - Ліверпуль 3:1

Голи: Бензема, 51, Бейл, 64, 83 - Мане, 55

Зовсім скоро, Клопп знову виведе свою команду на фінальний матч Ліги чемпіонів. Можливо, поле мадридського Ванда Метрополітано стане фартовим для нього. На цей раз суперниками буде Тоттенхем. Почекаємо ще трохи і дізнаємося, хто буде сильніший.

Читай інші матеріали про фінал Ліги чемпіонів:

Історія пісні You'll never walk alone.

Гравці, які несподівано можуть стати героями фіналу.

Чи пора Тоттенхему спростувати фразу з фільму Залягти на дно в Брюгге?

Долучайся до телеканалів Футбол 1 / Футбол 2 в Telegram, щоб першим побачити найкращі голи з топ-ліг: https://t.me/footballua_tv