Збірна України

Збірна України Фото:: Getty Images

Це був матч-мрія, який увійде до золотої колекції українського футболу. Нічия гарантувала українцям вихід на ЄВРО, проте заповнений стадіон вимагав тільки перемогу. І ми її побачили!

Андрій Шевченко вирішив зробити кілька замін у стартовому складі національної збірної. У порівнянні з поєдинком проти Литви, на флангах оборони розташувалися Олександр Караваєв і Віталій Миколенко, а на позиції «дев'ятки» - Роман Яремчук.

Якраз форвард Гента і відкрив рахунок в матчі. Марлос подав з кутового, Кривцов здорово пробив по воротах, але Патрісіу встиг зреагувати та відбив м'яч перед собою, а ось з добиванням Яремчука впоратися не вдалося. 1:0!

Україна продовжила володіти ініціативою і демонструвала добре володіння м'ячем. Однак кілька небезпечних моментів португальці все ж створили. Кріштіану Роналду завдав удар з-за меж штрафного, в останній момент Тарас Степаненко зміг заблокувати удар. Здавалося, португальці стали володіти ініціативою, проте пропустили другий м'яч у свої ворота. Андрій Ярмоленко отримав шикарну передачу від Віталія Миколенко і точно в правий кут послав м'яч. 2-0! Відзначимо, що це перша результативна передача для юного Віталія в футболці національної збірної!

Кріштіану продовжував тероризувати ворота Пятова: в одному з епізодів він сильно пробив зі штрафного в руки П'ятову. А ще через кілька хвилин м'яч просвистів над поперечиною після його удару. Однак і наші хлопці не відсиджувалися в обороні. Під завісу першого тайму Ярмоленко мав хороший шанс нокаутувати суперника. Яремчук розігнав атаку три у два і віддав на Андрія Ярмоленка, вінгер пробіг пару метрів і вдарив по воротах — м'яч пройшов поруч зі штангою. На цьому перший тайм був завершений!

У другому таймі португальці продовжували створювати моменти біля воріт П'ятова і домоглися свого. На 72-й хвилині арбітр призначив пенальті у ворота України — м'яч потрапив у руку Тарасу Степаненку. Рефері показав опорному півзахиснику другу жовту, а «вирок» взявся виконувати Роналду. Капітан португальців впевнено реалізував 11-метровий. Без шансів для П'ятова.

Останні хвилини стали для України по-справжньому валідольними. Апофеозом того, що відбувається на полі став сейв Пятова в компенсований час після удару Роналду. А на останній хвилині Україну від пропущеного м'яча врятувала каркас воріт після удару Данилу. Однак ми вистояли! Україна обіграла чемпіона Європи на своєму полі та забезпечила собі достроковий вихід на ЄВРО-2020! БРАВО!

Україна - Португалія 2:1

Голи: Яремчук, 5, Ярмоленко, 27 - Роналду, 73 (пен.)

Україна: Пятов - Караваєв, Кривцов, Матвієнко, Миколенко (Пластун, 90 + 5) - Степаненко, Зінченко, Малиновський - Ярмоленко, Яремчук (Коваленко, 73), Марлос (Коноплянка, 63).

Португалія: Патрісіу - Семеду, Пепе, Діаш, Геррейро - Данилу - Моутіньо (Б. Фернандеш, 56), Маріу (Брума, 68) - Б. Сілва - Роналду, Гедеш (Фелікс, 46).

Попередження: Степаненко, Ярмоленко, Коваленко, Зінченко - Пепе, Діаш

Вилучення: Степаненко, 71 (друга жовта)

ПОВНИЙ ОГЛЯД МАТЧУ:

Воїни світла: як збірні України та Португалії виходили на матч після Ляпіса. Фантастичне видовище на «Олімпійському».

Заповнений Олімпійський емоційно заспівав гімн України перед матчем з Португалією.