Луїс Адріано

Поки світовий футбол поставлений на паузу через пандемію коронавірусу, пропонуємо згадати про один з найбільш знаменних моментів в історії Ліги чемпіонів. Мова про гольову феєрію, яку влаштував форвард Шахтаря Луїс Адріано на поле БАТЕ в сезоні 2014/2015.

Тоді команда Мірчі Луческу забила 7 «сухих» м'ячів у ворота білоруської команди. Адріано забив чотири голи вже в першому таймі, ставши першим гравцем в історії ЛЧ, якому підкорилося це досягнення. Сам бразилець, який залишив Шахтар у 2015 році, згадує свій виступ в тому матчі.

«Для мене було дуже важливо це зробити. Я зумів встановити рекорд в дуже серйозному турнірі. Для мене це була особлива ніч. Мені допомогло те, що всі гравці того Шахтаря довгий час грали разом і діяли синхронно. Ми добре знали один одного і свої рухи, тому це дуже допомагало.

Звичайно, велику роль в цьому рекорді зіграли мої партнери. Це не тільки моя заслуга. Бути найкращим бомбардиром Шахтаря - це те, що залишиться зі мною на все життя. Це клуб, який відмінно прийняв мене, там у мене досі є друзі. Я вболівальник Шахтаря, тому радий, що став частиною його історії».

Тоді Адріано забив ще й п'ятий гол у другому таймі. Донеччани врешті решт вийшли з групи в плей-офф, але поступилися Баварії вже на першій же стадії (0:0, 0:7). Сам же Адріано відіграв в команді вісім років, забивши 128 голів у 266 матчах. Зараз 33-річний Луїс виступає за бразильський Палмейрас.