Манчестер Юнайтед - переможець Ліги чемпіонів-1999

Вчора ми розповідали про 15-ту річниці «Стамбульського чуда». А сьогодні виповнюється 21 рік з моменту ще одного яскравого фіналу в історії Ліги чемпіонів, який може посперечатися за видовищністю з Міланом і Ліверпулем.

Уейн Руні згадав феєричний дебют за МЮ в Лізі чемпіонів:

Мова про битву на «Камп Ноу» в 1999 році, в якому Манчестер Юнайтед вдався шедевральний камбек в матчі з Баварією. Хоча спочатку мало хто бачив обидві команди в фіналі. МЮ і Баварія зайняли другі місця у своїх чемпіонатах, тому починали свій шлях в ЛЧ з другого кваліфікаційного раунду. Втім, ані Лодзь, ані Обіліч не змогли перешкодити грандам пробитися в груповий раунд.

Там команди потрапили в один квартет разом з Барселоною та Брондбю. Майбутні фіналісти зіграли двічі внічию (2:2 в Мюнхені та 1:1 в Манчестері). Однак в підсумку перше місце дісталося Баварії. МЮ пройшов далі лише завдяки кращому показнику серед других місць. Тоді в Лізі чемпіонів було шість груп, тому в плей-офф виходили переможці квартетів та два найкращі другі місця.

В 1/4 фіналу обидві команди не мали проблем із суперниками. Баварія за два матчі забила шість «сухих» м'ячів у ворота Кайзерслаутерна, а МЮ впевнено переграв Інтер (2:0, 1:1). У півфіналі англійці ледве змогли перестріляти Ювентус. Вирвавши нічию на останній хвилині в Манчестері, команді сера Алекса Фергюсона вдався дивовижний камбек з 0:2 в Турині.

Баварія ж не пустила до фіналу турніру київське Динамо. Команда Валерія Лобановського влаштувала з мюнхенцями гольову феєрію в Києві (3:3), а ось на виїзді нічим не змогла відповісти на єдиний гол Маріо Баслера. Перед вирішальним матчем саме Баварія бачилася фаворитом, що вона і довела на початку зустрічі. Все той же Баслер відкрив рахунок в матчі.

Втім, після перерви англійці почали міняти хід гри, а вирішальні зміни вніс сер Алекс Фергюсон. На 67 хвилині на поле був випущений Тедді Шерінгем, а на 81-й - нинішній наставник команди Уле-Гуннар Сульшер. Саме ця парочка зуміла в корені змінити результат поєдинку. На першій компенсованій хвилині Шерінгем зрівняв рахунок, а вже за дві хвилини його норвезький партнер по команді добив приголомшену Баварію. Так Юнайтед виграв свій другий Кубок чемпіонів, а поєдинок на «Камп Ноу» назавжди увійшов в історію як приклад вольового переможного характеру.