В'ячеслав Шевчук

Вчора Шахтарю виповнилося 85 років. Ексфутболіст «гірників» В'ячеслав Шевчук в інтерв'ю Футбол NEWS поділився своїми спогадами про часи, коли захищав кольори донецької команди.

«Безумовно, клуб ставив завдання вийти в Лігу Чемпіонів і для нас це був якийсь шок. Ніхто з гравців не очікував, що нам вдасться зайти в Лігу Чемпіонів. На той момент цей турнір був дуже сильний. Тоді лондонський Арсенал за рівнем можна було порівняти з мадридським Реалом, який не так давно вигравав три Ліги Чемпіонів поспіль. Там що не ім'я, то легенда: Діксон, Сімен, Анрі, Вільтор, Лужний. Я був капітаном молодіжної збірної, а Лужний - національної. І ми тоді познайомилися напередодні матчу і домовилися обмінятися футболками.

За 20 хвилин до початку матчу йшла злива, газон був ідеальний, але нікого не було на трибунах. Ми думали, що ніхто не прийде на гру. Але коли ми вийшли з роздягальні на поле, не було жодного порожнього місця на трибунах. Рахунок був 2:2 і на 94 хвилині Мартін Кіоун нам забиває м'яч після стандарту. Звичайно, настрій тоді впав. Але матч був божевільний і ми тоді показали хорошу гру. 2000 рік - це був startup для Шахтаря в європейському футболі.

У нас якось був період, коли ми грали на РСК Олімпійський ще й ось-ось повинно статися відкриття «Донбас Арени». І був період, коли ми жахливо грали. І одного разу до нас прийшов Ринат Леонідович і говорив, що якщо ми будемо грати як дроворуби, ми не будемо грати на новому стадіоні. Головне - показувати хорошу гру і тоді буде результат. Після його слів все відразу змінилося і ми почали давати результат. «Донбас Арена» будувалася з великою любов'ю».