П'ять фактів про виступ збірної України з футзалу на ЄВРО-2018

08.02.2018

Шостого лютого збірна України з футзалу припинила боротьбу за перемогу на чемпіонаті Європи. У Словенії наші збірники зуміли дійти до 1/4 фіналу, де на українців очікував чинний чемпіон - збірна Іспанії. На жаль, такий грізний суперник виявився не по зубам підопічним Олександра Косенка.

Ми підбиваємо підсумки і розповідаємо про головні факти виступу українців на цій європейській першості.

1. Загальна статистика збірної України в трьох матчах цього чемпіонату така: одна перемога, дві поразки, шість забитих і вісім пропущених голів

У цьому розіграші українці забили шість голів (всі - в матчах групового етапу), а пропустили аж вісім (сім - в поєдинках групового раунду). До слова, під час групового етапу більше за Україну пропустила тільки збірна Франції (дев'ять пропущених голів), а ось в списку найрезультативніших збірних за підсумками перших двох зустрічей українці поділили третє місце з казахами (Україна - 6, Казахстан - 6, Франція - 7, Португалія - ​​9).

Всі результати нашої збірної в груповому етапі:

Україна - Румунія 3:2

Україна - Португалія 3:5

Результати плей-офф раунду (чвертьфіналу):

Україна - Іспанія 0:1

2. Тарас Королишин і Петро Шатурма - кращі бомбардири збірної України на ЄВРО-2018

Тарас Королишин і Петро Шатурма стали кращими бомбардирами нашої збірної: на їхньому рахунку - по два голи. Також по одному забитому м'ячу - на рахунку Олександра Педяша і Володимира Разуванова.

3. У дебютному матчі Україна зробила божевільний камбек, який не забудуть

Цей чемпіонат Європи надовго запам'ятається вболівальникам збірної України. Щоправда, не стільки загальними враженнями, скільки емоціями від стартового поєдинку проти збірної Румунії. Справа в тому, що в цьому матчі глядачі побачили справжній спектакль: пропустивши два голи на початку поєдинку, українці зуміли відіграти один м'яч «у роздягальню», а в другому таймі зрівняти рахунок і вирвати перемогу за лічені секунди до фінальної сирени. Авторами голів у цьому суперматчі стали Володимир Разуванов, Тарас Королишин і Петро Шатурма.

В результаті наша збірна почала це ЄВРО з вольової перемоги - 3:2.

4. Збірна України вп'яте поспіль залишає чемпіонат Європи на стадії 1/4 фіналу

Перед від'їздом до Словенії гравці збірної України говорили про прокляття чвертьфіналів, яке переслідує їх на кожному ЧЄ, починаючи з 2010 року. Як би там не було, факт залишається фактом: п'ятий раз поспіль українці, виходячи з групи, припиняють боротьбу за перемогу за крок від півфіналу. Цього разу кривдником України стала збірна Іспанії.

5. Перший безгольовий чвертьфінал і 15-та поразка від «Червоної Фурії»

В останньому поєдинку на ЄВРО-2018 наша збірна не змогла забити могутнім іспанцям, зазнавши поразки з рахунком із рахунком 0:1. Це перший чвертьфінал з останніх п'яти, який українці закінчують без забитих м'ячів. На жаль, проти чемпіонів Європи наша атака не змогла показати  ні-чо-го.

В принципі, не можна занадто звинувачувати наших хлопців, адже до цього матчу збірна України 14 разів програвала Іспанії, яка є дійсно топ-командою. І нехай підопічним Олександра Косенка не вдалося перервати цю серію невдач, все одно на ЄВРО вони подарували вболівальникам безліч яскравих моментів і море приємних емоцій, які ми будемо згадувати до наступного великого турніру.

Джерело: footballua.tv