Михайло Мудрик у матчі проти Боруссії М

Михайло Мудрик у матчі проти Боруссії М Фото:: Сайт УАФ

У середу, 11 травня, збірна України у першому контрольному матчі в рамках підготовки до офіційних ігор у червні обіграла Боруссію Менхенгладбах з рахунком 2:1. До вашої уваги основні підсумки цього поєдинку.

Неймовірна гра Мудрика

Молодий талант донецького Шахтаря, для якого поєдинок проти Боруссії став дебютним у футболці національної збірної, провів його ідеально. Це той випадок, коли у грі футболіста було чудово практично все. Щоб зрозуміти, що Мудрик однозначно був найкращим гравцем матчу, навіть необов'язково лізти у статистику чи рахувати ТТД. Достатньо просто згадати гострі моменти за його участі. Гол на 9 хвилині, класний прохід із прострілом на дальню штангу на 15-й, фантастичний спринт зі своєї половини та ідеальний пас на Шапаренка на останніх секундах першого тайму, елегантне підсікання над воротарем суперника, після якого захиснику німецького клубу довелося вибивати м'яч уже з порожніх воріт. Словом, справжній «звірюга», як і говорив Олександр Петраков. Якщо Мудрик продовжить у тому ж дусі, проблема лівого вінгера збірної, яка стала актуальною після того, як найкращі часи Коноплянки залишилися в минулому, буде вирішена надовго.

З фізичною формою все нормально

Матч із Боруссією міг трохи заспокоїти тих, хто переживав через фізичні кондиції гравців нашої збірної, які дуже довго не грали офіційних матчів. Караваєв, Матвієнко, Забарний, Сидорчук та Буяльський провели повний поєдинок, а Бесєдін, Мудрик, Степаненко та Шапаренко були замінені на 69, 75 та 79 хвилинах, тобто відіграли більшу частину матчу. І якихось явних ознак втоми чи погіршення якості гри наприкінці зустрічі не було. Та й, мабуть, не повинно було, адже і Динамо, і Шахтар, з гравців яких учора складалася наша збірна, проводили благодійні контрольні матчі, які дозволили футболістам зберігати ігровий тонус.

Гра хороша, але не показова

Попри дуже гідну якість гри, робити глобальні висновки про те, як збірна України виглядатиме в офіційних матчах, зарано. І справа навіть не у відсутності мотивації у суперника, а у відсутності наших легіонерів. Адже в офіційних матчах майже всі вони, найімовірніше, гратимуть. Без Миколенка, Зінченка, Ярмоленка та Яремчука, Малиновського говорити про якусь зіграність вкрай складно. Адже коли вони приєднаються до команди, «зігратися» доведеться заново. Але взаємодія Шапаренка та Мудрика у цьому матчі – окремий вид мистецтва.

Багато помилок в обороні

Критикуючи команду за велику кількість «привозів», також варто пам'ятати про контрольний статус цього матчу. Адже під тиском відповідальності за результати гравці нашої команди в деяких ситуаціях могли б діяти зовсім по-іншому. Але зберігати концентрацію навіть у спарингах і працювати над помилками збірній все ж потрібно, адже у грі з Боруссією було чимало помарок. Насамперед згадується результативна помилка Коноплі, у якого цей матч відверто не задався і закінчився заміною вже після першого тайму. Але й без неї наші захисники допустили кілька грубих помилок. Чого лише варта аналогічна помилка Сироти, що вийшов на заміну, після якої суперник нас просто пробачив. Та й лідер оборони збірної України, Микола Матвієнко, у другому таймі одного разу пішов у дуже ризиковане обведення біля свого штрафного майданчика, яке цілком могло б закінчитися втратою м'яча та небезпечним моментом.

Величезна сума для допомоги Україні

Не варто забувати й про благодійну місію контрольних поєдинків нашої збірної, а вона цього разу була виконана блискуче. За допомогою одних лише донатів за цей матч вдалося зібрати понад 610 тисяч євро, тобто близько 18,7 млн гривень. Ні Шахтарю, ні Динамо, які також проводили свої благодійні поєдинки, не вдалося навіть наблизитись до такої цифри, але разом ми – сила!