Донецький «Шахтар» – на шляху до Базеля. Щоправда, з невеличкими пересадками. На черзі – важлива зупинка у Бразі. Срна, Ракицький, Степаненко і Пятов вже знають рецепт успіху над своїм нинішнім суперником: шість років тому кували перемогу над португальцями у Лізі Чемпіонів. Зараз – живуть спогадами і прагнуть створити нові, незабутні миттєвості у Лізі Європи.

Головна надія «Браги» Рафа Сільва вже у старті зустрічі потужно пробив по воротах Пятова – наш кіпер діяв надійно. Черга проявити свою майстерність випала Ордецю: Іван не дав себе обіграти Стоільковичу і відвів загрозу. Близьким до мети був впертий Сілва, але удар у нього відверто не вдався. Примусили похвилюватись гірники своїх фанів під час за участі Гойяно: захисник відгукнувся на блискучий пас із глибини, та цю подачу погасив Ракицький. Надійно діяли і португальці. Не дадуть збрехати Тайсон і Срна: як не намагались забити, їхні удари зупиняли захисники «Браги».

Втім, це «гірників» не зупинило: наприкінці першого тайму «Шахтар»  вийшов уперед.  Найспритніший у штрафному майданчику господарів виявився Ракицький. Ярослав пробив з гострого кута в дотик і не залишив шансів Матеусу.

По перерві донеччани заграли розкутіше. Зокрема, Тайсон, який обікрав Байяно, наблизився до воріт, вдарив – щоправда, неточно. Через мить автором гольової передачі міг стати Ісмаїлі, але Малишев пробив прямісінько у воротаря. Не пасли задніх і господарі. Відверто пробачив «гірників» Рафа Сілва. Апогей цієї атаки – небезпечний удар португальця … у каркас воріт.

На полі не бракувало боротьби. В одному з таких епізодів Ракицький сфолив проти Рафи і отримав гірчичника. А це означає, що у другому матчі проти «Браги» Ярослав не зіграє. Втім, довго українські фани не сумували, бо на 75-ій хвилині «гірники» забили вдруге. Атаку розпочав Пятов, Марлос віддав вздовж воріт на Ферейру, і Факундо ефектно перекинув кіпера «Браги». 2:0 – португальська гора затремтіла перед завзяттям донеччан.

Однак, під завісу гри «Брага» так відквитала один м’яч: спрацювала заміна Паулу Фонсеки. Байяно виконав подачу, Вілсон точно пробив головою.

Отож, 2:1 – на користь «Шахтаря». Перед матчем у Львові «гірники» – фаворити протистояння.