Даріо Срна

Даріо Срна

Легендарний капітан «гірників» - про перемогу в фіналі Кубка УЄФА

- Це був сон кожного футболіста. Кожну людину, яка любить Шахтар, кожної людини, яка живе в Донецьку, Донбасі і Україні. Я ніколи до цього не бачив Луческу такого спокійного. Був я і Рац. Побачивши, що я переживаю, він говорить: Даріо, Разван, чого ви переживаєте? Я хочу, щоб ви грали в свою гру. Вийшли на поле і отримували задоволення від футболу. Ми сьогодні виграємо. Будьте спокійні. Я це ніколи не забуду. Він так ніколи, навіть перед Динамо, не розмовляв. Ніколи.

У них була дуже сильна команда. Був Озіл, Пісарро, було багато хороших футболістів. Ми розмовляли між собою: а як треба накривати Озіла, як не треба давати простір Пісарро, тому що він дуже небезпечний у штрафному майданчику. У мене в голові була тільки гра з Вердером. Кожне друге слово було - дай Бог, щоб ми сьогодні виграли.

1:0, я думаю все, півстадіону за нас вболіває. До мене з Хорватії прилетіло 60 осіб. Я замовив великий чартер. Моя сім'я: тато, брат, мама, всі мої друзі, агенти, всі люди, які мені допомогли в житті - я забрав і поставив в цей чартер. Я хотів, щоб вони були поруч зі мною. Ось в цей день, в цей момент, заради якого живе кожен футболіст. Тому що вони це заслужили.

Налдо забив штрафний П'ятову. Через руки гол. Якби я помилився, я б теж хотів, що хтось підійшов, обійняв і дав мені впевненість. Тому коли я підійшов до нього, я відчув, що всі футболісти це хотіли зробити. Навіть після першого тайму, в роздягальні - Все спокійно. Продовжуємо так само грати. Чекаємо свій момент. Дуже велику роль для мене зіграв Луческу. Я це не можу передати. Дивишся на нього, і він дає тобі таку впевненість. Після цього тобі тільки треба вийти на поле і все буде добре. Дивлюся, Вердер почав ризикувати, Пісарро б'є головою, Пятов витягнув. Луческу сказав одну фразу, про яку я ніколи не забуду: Хлопці, фінал запам'ятовує тільки тих, хто виграє. І це чиста правда. У фіналі ніхто не хоче ризикувати. Тому чекали свого моменту і забили гол. Прийняв м'яч, видав Жадсону пас назад - гол. Це була моя найважливіша гра в життя. І після цього тільки й чекаєш, коли закінчиться гра. Секунда як хвилина, хвилина - як годину. Дуже небезпечно було чекати. Свисток - і у мене відразу з'явилася енергія, ніби я не грав. А Луческу стояв - руки підняв. Це сенс футболу. Ти граєш за уболівальників, вони отримують задоволення. І ось в цей день я б хотів, щоб вся Україна, весь Донецьк, весь Донбас були зі мною в Стамбулі. Ми всі вірили, що можна виграти Кубок УЄФА. Якщо ти мрієш, якщо ти працюєш, якщо в тебе є мета, то її можна досягти. Це була не тільки моя мета, а й кожного нашого футболіста, який був в той день на поле. Шахтар заслужено виграв Кубок УЄФА. Після тієї перемоги почалася ера Шахтаря, яку ніхто ніколи не забуде.

Дивіться авторську програму Олександра Денисова «Великий футбол» щонеділі, о 21:20 на телеканалі Футбол 1.