Хосеп Гвардіола (ліворуч) та Юрген Клопп (праворуч)

Хосеп Гвардіола (ліворуч) та Юрген Клопп (праворуч) Фото:: Getty Images

Footballua.tv анонсує суперкубкові матчі, які пройдуть в європейських країнах напередодні старту нового сезону.

Традиційно перед початком кожного національного чемпіонату в країнах проходять матчі за Суперкубок, які знаменують відкриття нового сезону. У таких поєдинках беруть участь переможець минулого чемпіонату країни і тріумфатор Кубка країни того ж сезону. Якщо в якійсь країні один клуб оформив «дубль», то його суперником в грі за Суперкубок стає або фіналіст Кубка країни, або віце-чемпіон (в залежності від регламенту). Пропонуємо ознайомитися з самими знаковими Суперкубками, які будуть зіграні перед новим сезоном.

Суперкубок Бельгии

Суперкубок Бельгии Фото: Ua-football

Одним з перших суперкубкових матчів пройде в Бельгії. Чемпіоном країни став Генк, в складі якого виступав Руслан Малиновський. Однак в кубку країни «шахтарі» зупинилися на стадії 1/4 фіналу, не зумівши обіграти першоліговий Сент-Жіллуаз в серії пенальті. Переможцем Кубка Бельгії став інший клуб з «Дивізіону В» Мехелен. «Жовто-червоні» обіграли у фіналі Гент з рахунком 2:1 і стали учасником Суперкубка країни. За традицією, суперкубковий поєдинок в Бельгії проходить на стадіоні чинного чемпіона, тому 20 липня (субота) на стадіоні Люмініус Арена місцевий Генк битиметься з Мехеленом. Чемпіонат Бельгії стартує через тиждень, 27 липня.

Суперкубок Нидерландов

Суперкубок Нидерландов Фото: johancruyffinstitute.com

Вже через тиждень відбудеться гра за Суперкубок в Нідерландах. «Майже фіналіст» Ліги чемпіонів минулого року Аякс оформив дубль на внутрішній арені. Амстердамці розгромили в фінальному матчі середняка Ередівізі тілбурзький Віллем, а в чемпіонаті відірвалися від ПСВ на три очки. За регламентом саме ейндховенці стануть суперником підопічних Еріка тен Хаага в суперкубковому поєдинку. Поєдинок пройде на полі Аякса, який битиметься з ПСВ 27 липня (субота). Новий чемпіонат Нідерландів розпочнеться 3 серпня.

Суперкубок Украины

Суперкубок Украины Фото: Офіційний сайт УПЛ

Наступною за черговістю країною, де пройде Суперкубок, стане Україна. У минулому сезоні донецький Шахтар оформив «дубль», обійшовши Динамо в УПЛ на 11 очок. Також «гірники» обіграли першоліговий Інгулець в фіналі Кубка країни, здобувши другий трофей у сезоні. Згідно з регламентом чемпіонату України, суперником донеччан в суперкубковому матчі стане віце-чемпіон країни, яким став київський клуб. Матч традиційно пройде в Одесі, де Шахтар і Динамо зіграють 28 липня (неділя). Чемпіонат України стартує в той же день, коли Ворскла прийме Зорю. Решта матчів 1 туру УПЛ відбудуться через три дні.

Суперкубок Германии

Суперкубок Германии Фото: football-forum.net

Через тиждень, 3-4 серпня, пройдуть відразу чотири поєдинки за Суперкубки. У суботу пройдуть матчі німецького та французького суперкубків. Чемпіоном Бундесліги вже сьомий рік поспіль стає Баварія, яка в минулому сезоні додала в свою колекцію і Кубок країни. У фіналі команда Ковача розгромила Лейпциг. У Суперкубку баварцям буде протистояти віце-чемпіон країни, котрим стала дортмундська Боруссія. Підопічні Фавра відстали від мюнхенців лише на два пункти і налаштована поквитатися з суперником в стартовому матчі сезону. До того ж, Баварія і Борусія зіграють на полі дортмундців, яка впевнено виступає на Сигнал Ідуна Парк. Чемпіонат почнеться аж 17 серпня.

Суперкубок Франции

Суперкубок Франции Фото: Ua-football

У той же день французький чемпіон ПСЖ битиметься з сенсаційним володарем Кубка. Парижани були близькі до оформлення «дубля», проте у вирішальному матчі поступилися трофей в серії пенальті Ренну. Поєдинок за Суперкубок країни пройде в китайському місті Шеньчжень, де ПСЖ спробує помститися Ренну за фіаско в Кубку. Чемпіонат Франції почнеться через тиждень, 10 серпня.

Суперкубок Португалии

Суперкубок Португалии Фото: desporto.sapo.pt

У неділю суперкубковий матч пройде в Португалії. Поєдинок отримає статус «дербі», так як в ньому змагатимуться дві лісабонські команди. Столична Бенфіка стала кращою командою країни, обійшовши Порту лише на 2 очка. «Дракони» могли б взяти реванш у Бенфіки, однак у фіналі Кубка Португалії підопічні Койсенсау програли в серії пенальті Спортингу. «Леви» лише одного разу за останні 10 років ставали учасником Суперкубка країни, який виграли якраз у «орлів». Бенфіка битиметься зі Спортінгом 4 серпня в Авейру, за тиждень до старту чемпіонату Португалії (10 серпня).

В той же день в Англії відбудеться, мабуть, найцікавіший суперкубковий матч серед усіх. Минулого року Манчестер Сіті оформив внутрішній «требл». Підопічні Гвардіоли без проблем здобули кубкові трофеї, а ось АПЛ «городяни» виграли з великими труднощами. Ліверпуль відстав від манкуніанців лише на один пункт. Саме підопічні Клоппа і стануть суперниками МС в звітному матчі. Ліверпуль і Манчестер Сіті битимуться 4 серпня на лондонському Уемблі. Через тиждень, 10 серпня, розпочнеться новий сезон АПЛ.

Суперкубок УЕФА

Суперкубок УЕФА Фото: uefa.com

Якщо у Ліверпуля не вийде позбавити Сіті чергового внутрішнього трофея, то у мерсисайдців буде шанс завоювати Суперкубок УЄФА. Незважаючи на невдачу в АПЛ, підопічні Клоппа скрасили сезон перемогою в Лізі чемпіонів, обігравши в підсумковому матчі Тоттенхем. Суперником «червоних» в головному Суперкубку Європи стане Челсі, який тріумфував у Лізі Європи минулого сезону. «Аристократи» не залишили шансів Арсеналу у вирішальному матчі. Поєдинок за Суперкубок континенту пройде в улюбленому місті «скаузерів». Матч у Стамбулі на Водафон парк (арена Бешикташа) між Ліверпулем і Челсі відбудеться 14 серпня (середа).

Суперкубок Италии

Суперкубок Италии Фото: milanac.ru

Уже через два дні після цього стартує чемпіонат Іспанії, а на тиждень пізніше (24 серпня) - чемпіонат Італії. Однак Суперкубки цих країн пройдуть аж на початку 2020 року. Переможцем Серії А вже восьмий раз поспіль став Ювентус, проте підопічним Алегрі не вдалося добути Кубок країни. Туринці поступилися дорогою Аталанті в 1/4 фіналу, а бергамаски зазнали поразки в фіналі від Лаціо. Саме римляни стануть суперником «старої синьйори» в суперкубкової грі. Сам матч між Ювентусом і Лаціо відбудеться в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді 13 січня.

Суперкубок Испании

Суперкубок Испании Фото: football-forum.net

А ось Суперкубок Іспанії вийде оновленим. Справа в тому, що місцева федерація прийняла рішення допустити до розіграшу турніру чотири команди. Учасниками турніру будуть чемпіон і володар Кубка країни, а також дві кращі команди Приклади з решти колективів. Барселона стала тріумфатором Ла Ліги, здобувши 8 перемогу за останні одинадцять сезонів. А ось у фіналі Кубка каталонці не змогли здолати Валенсію, програвши з рахунком 1: 2. Згідно регламенту Суперкубка, путівки на турнір також отримали володарі срібних та бронзових медалей Приклади, якими стали мадридські Атлетіко і Реал. Команди складуть півфінальні пари, а переможці цих матчів розіграють трофей в фіналі. Склад пар і місце проведення ще не оголошено. Однак за чутками ігри пройдуть 8-12 січня в Саудівській Аравії. Також подейкують, що в півфіналах чемпіон Іспанії повинен битися з бронзовим призером, а володар Кубка - з срібним. Якщо ця інформація відповідає дійсності, то Валенсія зіграє з Атлетіко, а Барселоні доведеться битиметься з мадридським Реалом.

Все найцікавіше про Суперкубок України читай в нашій спецтемі. Будь в курсі новин улюблених команд напередодні старту сезону!