Поки світовий футбол пішов на вимушену паузу через пандемію коронавірусу, пропонуємо згадати про одне з найбільших досягнень в історії українського футболу. Мова про тріумф Шахтаря в Кубку УЄФА-2009.

Як Шахтар забиває в єврокубках в нинішньому сезоні:

Донецька команда під керівництвом Мірчі Луческу в тому сезоні не зуміла пробитися в плей-офф Ліги чемпіонів, поступившись дорогою Барселоні та Спортінгу. Втім, в плей-офф Кубка УЄФА у донеччан все вийшло якнайкраще. Українська команда пройшла Тоттенхем, московський ЦСКА і Марсель, а в півфіналі в принциповому протистоянні здолала київське Динамо під керівництвом Юрія Сьоміна.

У вирішальному матчі з Вердером Шахтар забив першим завдяки зусиллям Луїса Адріано, проте гол Налдо зі штрафного дозволив німцям перевести гру в екстратайми. Втім, гол Жадсона на 97 хвилині дозволив донеччанам здобути свій перший і поки єдиний євро трофей. Головний тренер донеччан Мірча Луческу з теплом згадує період роботи в Шахтарі.

«Я прожив в Донецьку 10 років і це був неймовірний період. Ми показували прекрасну гру. Разом з президентом ми вирішили будувати команду на талантах бразильських гравців, особливо півзахисників і форвардів. Вони приходили в команду, коли їм було по 18-19 років. Вони йшли вже у 24-25, тому у нас вже був готовий склад на заміну тим, хто був.

Я завжди любив футбол, як і мої діти та брати. У мене не було багато варіантів, ми були дуже бідними після війни. Все, що у мене є в житті, я отримав завдяки футболу. Я вдячний йому за це».