Челсі - переможець Ліги чемпіонів-2012

Сьогодні виповнюється 8 років одному з найбільш пам'ятних фіналів Ліги чемпіонів за останній час. 19 травня 2012 року в Мюнхені на стадіоні «Альянц Арена» Челсі здобув свій перший і поки єдиний титул найсильнішої команди Європи.

Найкращі моменти за участю Джона Террі в Лізі чемпіонів:

Удвічі цінна ця перемога ще і тим, що обіграна була Баварія - господар стадіону, на якому проходив фінал. Хоча лондонців мало хто бачив у вирішальному матчі. Команда Андре-Віллаша Боаша вийшла з групи багато в чому завдяки вдалому жеребу, який відправив їм у квартет Баєр, Валенсію та Генк. І то, «сині» примудрилися не виграти жоден виїзний матч.

У власників команди урвався терпець після фіаско в 1/8 фіналу в Неаполі. Челсі без шансів поступився 1:3, після чого Віллаш-Боаш поступився місцем Роберто Ді Маттео. Як виявилося, такі зміни мали ефект. Лондонці розгромили Наполі вдома (4:1) і зуміли пройти далі. У чвертьфіналі жереб знову зробив англійцям новий подарунок в особі Бенфіки, яким вони й скористалися сповна (1:0 в Лісабоні та 2:1 вдома).

Однак вже в 1/2 фіналу на команду чекав фаворит турніру в особі Барселони. Каталонці не зуміли нічого вдіяти з Челсі в Лондоні (1:0 з голом Дрогба), проте в матчі-відповіді притиснули суперника і перегравали його за всіма статтями. Втім, характер «аристократів» знову проявився у найкращому вигляді. Після двох пропущених голів в першому таймі команда Ді Маттео зуміла відігратися завдяки шикарному пострілу Раміреса і голу Фернандо Торреса на останній хвилині.

У фіналі з Баварією лондонці знову були аутсайдерами. Команда Юппа Хайнкеса заволоділа перевагою з перших хвилин, але свій гол зуміла забити лише на 83 хвилині (відзначився Томас Мюллер). Проте, Челсі знову не склав руки та на характері перевів гру в овертайм. За пару хвилин до фінального свистка Дідьє Дрогба відгукнувся на кутовий і вколотив м'яч у сітку воріт Ноєра.

Баварія могла вирвати перемогу на 95 хвилині, проте Петр Чех відбив постріл з «точки» від Ар'єна Роббена. У підсумку справа дійшла до серії пенальті, де кіпер лондонців знову був на висоті. Оліч та Швайнштайгер не зуміли пробити чеського воротаря, подарувавши тим самим Челсі перший і єдиний трофей європейських чемпіонів в історії. Попри подальші невдачі Ді Маттео, його ім'я буде назавжди вписано в історію команд золотими літерами. Як і імена героїв тієї команди - Дідьє Дрогба, Петра Чеха, Френка Лемпарда, Джона Террі та інших виконавців.