Шахтар

Шахтар Фото:: Офіційний сайт Шахтаря

Перемігши в матчі 27 туру Олександрію, Шахтар достроково, за п'ять турів до кінця першості, став чемпіоном країни. Цей титул для «гірників» - тринадцятий. Сьогодні ми згадаємо тринадцять головних миттєвостей нинішнього сезону, які визначили чемпіонство донецького колективу.

31 липня 2019 року. Олександрія - Шахтар - 1:3

Напередодні старту нинішнього сезону у Шахтаря змінився головний тренер. Замість Паулу Фонсеки, якого донецький клуб відпустив у Рому, прийшов ще один португальський фахівець - Луїш Каштру. Новий тренер «гірників» не став серйозно «тасувати» склад, проте серйозно поміняв гру команди. При Каштру Шахтар став грати переважно за схемою 4-1-4-1. Зросла роль опорних півзахисників - в першу чергу Степаненка та Патріка. Остаточно сформувалася пара основних центрбеків - Кривцов - Матвієнко. Команда стала більш збалансованою, менш прагматичною, заточеною на атаку. Новий тренер став більше довіряти молодим виконавцям. З 29 гравців, задіяних Каштру на даний момент в сезоні, 10 - молодші 22 років. Однак всі ці та багато інших нюансів і особливостей ми побачили вже по ходу чемпіонату. Перше бойове хрещення Каштру в УПЛ вийшло вдалим: донеччани впевнено перемогли на виїзді чинного бронзового призера. Хоча перемога вийшла вельми непростою: донеччани спочатку не реалізували пенальті, потім першими пропустили, і лише в другому таймі довели, що сильніші за свого опонента.

10 серпня 2019 року. Динамо - Шахтар - 1:2

Уже в третьому турі відбулося «українське дербі». І, на відміну від матчу за Суперкубок, в якому перемогли кияни, цього разу сильнішими виявилися «гірники». У першому таймі команди обмінялися голами: Марлос - Родрігес, а ось друга половина зустрічі пройшла за переваги гостей. Марлос забив ще один м'яч, який виявився переможним. Надалі «гірники» були значно ближче до третього м'яча, ніж динамівці - до другого.

14 вересня 2019 року. Шахтар - Зоря - 4:3

Найскладніший поєдинок для «гірників» на старті сезону. На відміну практично від усіх опонентів донеччан, команда Скрипника не збиралася «паркувати автобус» в своїй штрафній площі. Навпаки - луганчани спробували зіграти з Шахтарем на рівних, відповідаючи на атаку атакою. І майже досягли успіху в цьому. Зоря вела 2:0, але завдяки характеру та майстерності, а також лідерським якостям Тайсона, донеччани не тільки змогли зрівняти рахунок, а й вийти вперед - 3:2. Однак луганці не здалися і зрівняли: 3:3. Останнє слово в цьому красивому матчі залишилося за Шахтарем: за хвилину до кінця основного часу Мораес забив переможний м'яч.

27 вересня 2019 року. Шахтар - Ворскла - 4:0

Цей поєдинок запам'ятався не тільки тотальною перевагою «гірників», але і дебютними голами, забитими за Шахтар центрбеком Валерієм Бондарем і лівим вінгером Євгеном Коноплянкою.

18 жовтня 2019 року. Шахтар - Колос - 6:0

Найбільша на той момент перемога підопічних Каштру в рамках УПЛ. По дублю на свій рахунок записали Тайсон і Мораес. Переможна серія Шахтаря в чемпіонаті досягла позначки 11 матчів.

27 жовтня 2019 року. Шахтар - Олександрія - 0:0

Перша втрата очок Шахтарем в чемпіонаті країни. «Гірникам» у цьому поєдинку не вистачило свіжості і удачі. Але і олександрійці зіграли добре. Особливо в захисті.

10 листопада 2019 року. Шахтар - Динамо - 1:0

Цього разу українське «класико» особливою ​​видовищністю не відрізнялося. Суперники спробували зіграти прагматично: строго в обороні і без особливого ризику в атаці. Гольових моментів було небагато. Але Шахтар все одно своє добув: в дебюті зустрічі захисник Кривцов забив після розіграшу кутового. Цей гол так і залишився єдиним у матчі. Після цього поєдинку динамівці остаточно вибули з чемпіонської гонки.

1 грудня 2019 року. Маріуполь - Шахтар - 1:1

Друга втрата очок Шахтаря в чемпіонаті. Цього разу сенсаційна: «гірники» не зуміли обіграти приазовців: на гол Тайсона в першому таймі на початку другого відповів Путря. Бачиться, донеччани просто недооцінили свого опонента.

14 грудня 2019 року. Зоря - Шахтар - 1:2

Перемога на класі - якою вона має бути. Цього разу луганці не намагалися перевершити «гірників» в атаці, зосередившись, перш за все, на захисті власних воріт. Матч вийшов важким. Перемогу Шахтарю приніс точний удар з одинадцятиметрової позначки Марлоса за шість хвилин до кінця основного часу другого тайму.

1 березня 2020 року. Ворскла - Шахтар - 1:0

Перша поразка донеччан у чемпіонаті. Не можна сказати, що «гірники» в цьому поєдинку грали погано. Вони просто хотіли взяти максимум, докладаючи для цього мінімум. Суперник покарав.

31 травня 2020 року. Шахтар - Динамо - 3:1

Перший поєдинок після тривалої карантинної паузи. На цей раз наше «класико» пройшло без глядачів. Матч відбувся на «Олімпійському», господарем поля був Шахтар, який після рестарту сезону всі свої домашні поєдинки проводив на головній арені країни. Цього разу протистояння як такого не вийшло. «Гірники» довго запрягали, тому першими пропустили. Але потім відразу ж «впряглись» і без особливих проблем здобули впевнену перемогу. Геніальний поєдинок у виконанні Марлоса.

14 червня 2020 року. Колос - Шахтар - 0:1

Найскладніший поєдинок «гірників» після рестарту сезону. Колос чинив гідний опір, дуже грамотно зігравши в обороні і середній лінії. Але клас підопічних Каштру виявився вищим. Черговий сильний матч Марлоса. Натуралізований бразилець зробив ідеальну розрізну передачу на Мораеса, якому залишилося лише перекинути м'яч над голкіпером. Що він майстерно і зробив. Від 13-го чемпіонського титулу Шахтар відокремлює лише одна перемога.

20 червня 2020 року. Шахтар - Олександрія - 3:2

Коло замкнулося. Почавши сезон з перемоги над Олександрією, донецька команда оформила черговий чемпіонський титул теж перемогою над командою Володимира Шарана. Стабільність - однозначно показник майстерності.