Андрій Пятов

Андрій Пятов Фото:: Офіційний сайт Шахтаря

В кінці минулого місяця воротареві Шахтаря Андрію П'ятову виповнилося 36 років. Подарунком до дня народження для гравця стали перші золоті медалі чемпіонату, які він здобув в статусі капітана «гірників». В інтерв'ю програмі Великий футбол кіпер Шахтаря розповів про важливість нагороди та поділився своєю футбольною мрією.

«Коли перейшов в Шахтар, думав про те, що я потрапив в найкращий клуб в Україні. Для мене це було «вау», звикав до цього. А потім вже в перший рік виграв і Кубок, і чемпіонство. Коли підняв над головою останній Кубок за чемпіонство, приїхав додому, поділився з дружиною почуттями, які я ніколи в житті не відчував. У мене була мрія, на яку я не звертав уваги. А коли підняв кубок, я відчув, що це щось нове і бажане. Мої золоті медалі є скрізь: в Полтаві, у мами в Кропивницькому, в музеї в Донецьку, у моїх дочок. Цю медаль дружина поклала молодшій доньці під подушку.

У мене завжди була в житті мрія - грати якомога довше. Я йду прикладом Буффона, який в 42 підписав новий контракт. Якщо я відчуваю себе сильним і правильно за собою стежу, чому б ні? Я буду докладати зусиль, щоб грати якомога довше. Мені не можна розслаблятися, адже молодь наступає. Я хочу бути для них прикладом і наставником, збираюся допомагати у всьому. Радий, що академія почала давати воротарів. Трубіна, наприклад. Я бачу в ньому потенціал».

П'ятов виступає за Шахтар з 2007 року. За цей час уродженець Кропивницького 10 разів ставав чемпіоном України, а також виграв 8 Кубків та 5 Суперкубків країни. Крім того, у 2009 році Андрій допоміг команді виграти Кубок УЄФА. Воротар згадав і про свою помилку у вирішальному матчі з Вердером.

«Я знаю з власного досвіду: скільки б ти не стрибав по «дев'ятках» і не рятував, одна помилка може зламати тебе. Якщо ти витримаєш і психологічно стійкий, техніці та фізиці навчишся. Та помилка могла зламати мене, але ми виграли. Я ставив собі питання: як би я впорався, якби ми програли? Кожен вчиться на своїх помилках. Всі говорять, що потрібно вчитися на чужих помилках, але я впевнений, на чужих ти не навчишся».