Вільярреал

Вільярреал Фото:: Офіційний твіттер Вільярреала

Суперник київського Динамо у Лізі Європи провів свій заключний перед візитом до України поєдинок. Команда Емері не перемагає уже 8 матчів поспіль в Прімері.

Дивіться, як Вільярреал обіграв Зальцбург в Лізі Європи:

Про матч

Валенсія – Вільярреал 2:1 (Солер 86’, Гуедеш 90+1 – Морено 40’)

Валенсійське дербі відкривало 26-й тур іспанської Ла Ліги. На легендарній Местальї фаворитом перед цією грою називали саме Субмарину. Гра з обох сторін була дуже обережною. Відкрити рахунок гостям вдалося під завісу першої половини: після втручання VAR головний рефері під мікроскопом вивчив епізод із влучанням м’яча в руку Хосе Гайя. Це було в штрафному майданчику Валенсії, а тому Жерар Морено отримав чудовий шанс відкрити рахунок. Форвард забив свій 15-й гол у чемпіонаті Іспанії.

Під завісу гри знову в центрі уваги опинився рефері, він вдруге переглядав відеоповтор: цього разу пенальті було призначено у ворота Вільярреала. Мала місце цікава зустріч тезок: Мойсес Гомес у неоковирному стрибку зачепив Максі Гомеса. Солер зрівняв рахунок. А у компенсований час спрацювала заміна: сенсаційну перемогу для Валенсії вирвав Гуедеш – 2:1.

Склад Вільярреала

Емері у цій фазі сезону визначився із фундаментом основного складу. Від матчу до матчу наставник Вільярреала вдається хіба до вимушених змін. Чітка диференціація є хіба на голкіперській позиції: у чемпіонаті Іспанії ворота захищає Серхіо Асенхо. Натомість у єврокубках виступає аргентинець Геро Руллі.

Незмінною є одна з найбільш сильних в Іспанії пар центрбеків – Альбіоль і Пау Торрес. Ліворуч в захисті проти Валенсії по тайму зіграли Еступіньян та Педраса. Праворуч – орендований із Тоттенгема Фойт. У другій зоні функції центрхавів виконували Парехо і Капу. На флангах в центрі поля – Моі Гомес та Чуквуезе. Два вже звичних форварди – Морено та Алькасер.

Структура гри Вільярреала

Представляючи іспанську команду одразу після жеребкування, ми звернули увагу, що Емері останніми тижнями широко використовував формацію 1-4-4-2. Фахівець залишається вірним цьому тактичному напрямку – його команда чітко дотримується вимог цієї схеми, сповна зіткнувшись як з усіма її перевагами, так і недоліками.

По ходу матчу з Валенсією, маючи гандикап в рахунку, Емері спробував обрати на другий тайм більш оборонну модель – щось на кшталт 1-4-5-1, але команда відреагувала на це погіршенням якості гри і загостренням вже існуючих проблем.

Найголовніша з них просто зараз – це правий фланг захисту. Капітан Маріо Гаспар тільки-но відновився, і вперше у 2021-му потрапив до заявки Вільярреала. Схоже, зараз першою опцією Емері праворуч є аргентинець Хуан Фойт. І його виступ на цій позиції – не найкраще видовище. На захист Фойта варто сказати, що це амплуа абсолютно не основне у його профайлі – він центральний захисник. Іноді грав опорного хавбека. Але рішення Емері перевести футболіста зі зростом у майже 190 сантиметрів на фланг зараз виглядає сумнівним. Вільярреал з Фойтом праворуч втрачає і оборонну надійність, і атакувальну цікавіть. Це залишало в певній ізоляції яскравого правого вінгера Чуквуезе. Лівим флангом Субмарина провела 19 атак. Тоді як кризовим протилежним – 9.

Вільярреал за цієї формації майже не пресингує суперника. Із точки зору інтенсивності тиску на суперника, коли той володіє м’яем, матч проти Валенсії був одним з найгірших у сезоні. У першому таймі підопічні Емері за його підказкою здійснили кілька спроб накрити Кажанів на їх половині поля, але пресинг у 3 ешелони за структурою 2-2-2 був розбитий дуже просто. У другому таймі гості зустрічали суперника у першій та другій зонах.

Симпатичний момент у грі Вільярреалу, який варто було б виокремити, це універсалізм. Двигун команди Дані Парехо (неймовірні 111 дій за гру з Валенсією!) протягом однієї атаки може «сідати» в лінію із центральними захисниками, а за кілька секунд опинитися вже на позиції атакувального хавбека. Парехо в комбінаційній роботі діяв абсолютно без браку (65 передач, точність 100%).

Попри свій статус не цурається оборонної роботи один з найкращих форвардів Прімери Жерар Морено – у пошуках м’яча бомбардира можна було зустріти навіть на своїй половині поля. Його 85 дій за матч (другий показник в команді), які містили 33 єдиноборства (більше за всіх!) І 4 перехоплення м'яча - ілюструють працездатність лідера Вільярреала.

Реакцією Чуквуезе на свою флангову ізоляцію в першому таймі були розумні зміщення в центр поля. Нігерієць дуже технічний гравець: динамівцям варто пам’ятати, що у грі з ним неодмінно треба страхувати одне одного – Самуель почасти готовий обігрувати й 1 в 1, та навіть 1 в 2. У матчі з Валенсією у нього було 6 спроб піти у дриблінг (успішність – 83%). Але у нього ж і найбільша в команді кількість втрат м’яча – аж 13 за поєдинок.