Унаи Эмери

Унаи Эмери Фото:: Getty Images

Сьогодні пройде перший матч 1/8 фіналу Ліги Європи за участю віцечемпіона України. Онлайн-трансляція поєдинку Динамо - Вільярреал буде доступна у нас на сайті. Початок - о 19:55. На киян очікують непрості дві дуелі, адже на чолі іспанської команди стоїть справжній «король Ліги Європи».

Унаї Емері тричі вигравав цей турнір з Севільєю, будучи на пару з Джованні Трапаттоні рекордсменом по Кубках УЄФА. Крім того, Унаї нерідко гостював в Україні за свою багату тренерську кар'єру. Телеканал Футбол пропонує згадати, як баскський фахівець раніше бився з українськими командами.

КУБОК УЄФА 2008/2009

18.02.2009 Динамо - Валенсія 1:1 (Мілевський, 63 - Давид Сілва, 8)
26.02.2009 Валенсія - Динамо 2:2 (Марчена, 44, Дель Орно, 53 - Кравець, 34, Кравець, 73)

Перша зустріч Емері з українцями виявилася невдалою для баскського наставника. В кінці 00-их Унаї очолював Валенсію, яка в останньому сезоні турніру під назвою Кубок УЄФА опинилася на шляху Динамо в 1/16 фіналу. Команда Юрія Сьоміна виглядала андердогом дуелі, а битва в Києві лише підтвердила розклад сил. Гол Мілевського у другому таймі дозволив киянам врятувати нічию в матчі, проте на «Местальї» українці все ж створили сенсацію. І ім'я їй - Артем Кравець. Молодий центрфорвард Динамо несподівано отримав довіру від тренерського штабу і своїм дублем витягнув киян в наступну стадію турніру. У тому сезоні Динамо дійшло аж до півфіналу Кубка УЄФА, проте в кроці від Стамбула поступилося майбутньому тріумфатору турніру Шахтарю.

ЛІГА ЄВРОПИ 2014/2015

27.05.2015 Дніпро - Севілья 2:3 (Калініч, 7, Ротань, 44 - Криховяк, 28, Бакка, 31, Бакка, 73)

Мабуть, найбільш пам'ятна зустріч Емері з українським клубом відбулася шість років тому у Варшаві. Сенсаційний Дніпро Мирона Маркевича зумів пробитися у фінал турніру, що вже само по собі було величезним проривом. Суперником «синьо-біло-блакитних» у вирішальному матчі став чинний володар трофея Севілья, яка за рік до цього разом з Емері здолала у фіналі Бенфіку.

Довгий час українці давали бій іменитому опоненту і билися на рівних з андалусійцями. Вийшовши вперед на початку зустрічі після точного удару головою від Калініча, дніпряни дозволили іспанцям забити двічі ще до перерви. Криховяк і Бакка скористалися індивідуальними помилками в обороні Дніпра. Втім, під завісу першого тайму нинішній тренер молодіжної збірної України Руслан Ротань класним ударом зі штрафного зрівняв рахунок.

Попри ігрову перевагу Севільї, матч котився до овертайму, проте в кінцівці основного часу своє вагоме слово сказав Карлос Бакка. Колумбієць зумів реалізувати вихід сам на сам з Бойком і принести своїй команді другий поспіль титул. Через кілька місяців Севілья переманить до себе зірку того Дніпра Євгена Коноплянку, а сам клуб надалі очікує лише круте піке в аматорський футбол. До слова, герой того матчу Бакка нині виступає за Вільярреал і цілком може зіграти проти Динамо.

ЛІГА ЄВРОПИ 2015/2016

28.04.2016 Шахтар - Севілья 2:2 (Марлос, 23, Степаненко, 36 - Вітоло, 6, Гамейро, 82 (пен.))
05.05.2016 Севілья - Шахтар 3:1 (Гамейро, 9, Гамейро, 47, Маріано, 59 - Едуардо, 44)

Наступна зустріч Емері з українцями відбулася рік потому, знову на шляху до тріумфальної Ліги Європи. У півфіналі турніру Севілья перетнулася з Шахтарем, яким тоді й керував Мірча Луческу. Це і була перша зустріч наставників, які вже сьогодні змагатимуться один проти одного на НСК Олімпійський. Поєдинок у Львові пройшов за невеликої переваги Шахтаря, проте Севілья чудово реалізовувала свої моменти та зуміла вивезти результативну нічию з України.

У другій зустрічі андалусійці довели свою перевагу над донецькою командою. Якщо рахунок 1:1 до перерви і давав надії підопічним Луческу на вихід у фінал, то точні удари Гамейро і Маріано на старті другого тайму змусили Шахтар попрощатися з мріями про другий в історії вихід у фінал КУЄФА/ЛЄ. Севільї же в результаті трофей підкорився завдяки перемозі над Ліверпулем у вирішальному матчі. Ну а для Мірчі Луческу той сезон став останнім біля керма донецького клубу, де він пропрацював аж 12 років.

ЛІГА ЄВРОПИ 2018/2019

20.09.2018 Арсенал - Ворскла 4:2 (Обамеянг, 32, Велбек, 48, Обамеянг, 56, Озіл, 74 - Чеснаков, 77, Шарпар, 90+3)
29.11.2018 Ворскла - Арсенал 0:3 (Сміт-Роу, 11, Ремсі, 27 (пен.), Віллок, 41)

Остання зустріч Емері з українцями відбулася в груповому раунді ЛЄ два роки тому. Суперником Унаї на чолі Арсеналу став вже четвертий представник УПЛ - Ворскла. Команда Василя Сачка опинилася в одній групі з «канонірами», Спортінгом та Карабахом. На жаль, інтриги в протистояннях особливо не було, занадто велика була різниця в класі команд. У першому турі Арсенал вирішив результат матчу вже до середини другого тайму, а два пізніх голи полтавців лише скрасили гіркоту поразки.

Друга гра команд вимушено пройшла в Києві через воєнний стан у Полтавській області. Емері привіз до столиці України резервістів Арсеналу, які без проблем здобули розгромну перемогу на НСК Олімпійський. Ворскла в підсумку посіла 3 місце у квартеті, а Емері разом з лондонцями дістався до фіналу, де, втім, крупно поступився Челсі.